Telewizja pszczyna.tv

  • 25 czerwca 2022
  • 2 lipca 2022
  • wyświetleń: 26516

Za kolorowo w Ogrodach Kapias? Aleja Lipowa wywołała burzę

Aleja Lipowa w Ogrodach Kapias zmieniła się w Aleję Ukraińską - wzdłuż niej zawisły doniczki w barwach niebieskich i żółtych. Ten symboliczny zabieg sprawia wiele radości odwiedzającym z Ukrainy, ale trochę mniej Polakom. W sieci zawrzało, a internauci orzekli, że w Ogrodach powinny znaleźć się raczej akcenty rodzime, nie wiedząc, że takowe są tu od początku istnienia. U Kapiasów nie stroni się też od innych barw, tęczowych parasoli i motywów międzynarodowych.Ogrody są kolorowe, bo taka jest przyroda, a życie nie mniej barwne. Gdy Aleja Lipowa w Ogrodach Kapias zazieleniła się na dobre, Katarzyna Kapias postanowiła umieścić w sieci zdjęcie tego zakątka w nowej odsłonie, z wiszącymi doniczkami w barwach Ukrainy.

ogrody kapias
O metamorfozie Alei Lipowej opowiedziała nam Katarzyna Kapias · fot. pszczyna.tv


Wcześniej były tam tęczowe parasolki, które o dziwo nie dostały rykoszetem po awanturze o podobny wystrój ulicy Bankowej przy pszczyńskim rynku. Doniczkom jednak się oberwało.

Ogrody Kapias
Aleja Ukraińska - wzdłuż niej zawisły doniczki w barwach niebieskich i żółtych · fot. pszczyna.tv

Ogrody Kapias
Aleja Ukraińska - wzdłuż niej zawisły doniczki w barwach niebieskich i żółtych · fot. pszczyna.tv


Na facebookowym fanpage'u Ogrodów Kapias internauci zaczęli krytykować pomysł i domagać się na tym terenie akcentów polskich, wskazując na przesyt kolorami wschodnich sąsiadów. Tymczasem ogród w barwach narodowych istnieje tu praktycznie od zawsze i jest na stałe. Wokół mamy też inne ekspozycje nawiązujące do roślinności, barw i kultur z całego świata, na przykład ogrody w stylach japońskim, angielskim, skandynawskim.

Ogrody Kapias
Ogrody Kapias z lotu ptaka · fot. pszczyna.tv


Jak podkreśla Katarzyna Kapias, kolory są wokół nas, mają wiele różnych znaczeń i wielką siłę oddziaływania, z gruntu jednak pozytywną. W materiale prosto z Ogrodów rozmawiamy o alei w barwach Ukrainy, ale też o kolorach w ogóle, wsparciu, różnorodności oraz o tym, jakie są polskie ogrody.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kapias" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Facebook