pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 4 lipca 2022
  • 6 lipca 2022
  • wyświetleń: 3096

Budowa PCKulu - rosną ściany pierwszego piętra

Prace na budowie nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury wchodzą w kolejny etap. Wraz z końcem słonecznego czerwca pojawił się obraz ścian pierwszego piętra, a od strony ul. Bielskiej powoli wyłania się mur oporowy.

Lipiec i sierpień to czas urlopu i odpoczynku, ale nie na budowie nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury. Mieszkańcy Pszczyny, którzy śledzą postępy budowy widzą, że prace przy największą w historii inwestycji rekreacyjno-kulturalnej terenie gminy i idą pełną bez względu na aurę.

W czerwcu pojawiła się także konstrukcja betonowa pierwszych rzędów widowni sali widowiskowej. Kolejnym etapem prowadzonych w czerwcu prac było wykonanie stropów nad parterem. Polegało to na ułożeniu płyt filigranowych i dozbrojeniu, kończąc na zabetonowaniu stropu.

Najbliższe tygodnie dla budowlańców będą pełne pracy. Chcą oni możliwie jak najlepiej wykorzystać sprzyjające warunki pogodowe i zamknąć zewnętrzne ściany głównego budynku, by na jesień bez przeszkód kontynuować liczne prace wewnątrz obiektu.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PCKul - nowa siedziba

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych gminy Pszczyna w ostatnich latach. Nowa siedziba PCKulu warta około 40 milionów złotych ma być gotowa w 2023 roku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj

Facebook