pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 26 lipca 2022
  • 6 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 8578

Największe grzechy pszczyńskich rowerzystów

Rozrastająca się w Pszczynie i wokół niej sieć ścieżek rowerowych zachęca mieszkańców do częstszego wsiadania na rowery. Dzięki ścieżkom jazda ma być wygodniejsza, a przede wszystkim bezpieczniejsza dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. To wszystko pod warunkiem, że poruszamy się zgodnie z przepisami. Wielu rowerzystów ma je jednak za nic lub interpretuje obowiązujące zasady po swojemu.

Obojętnie którym z uczestników ruchu drogowego akurat się jest - pieszym, rowerzystą czy kierowcą - niemal zawsze mamy coś do zarzucenia pozostałym.

Rower, ścieżka rowerowa, rowerzysta , kolarz , Szukalski
Rowerzyści - jakie są ich największe grzechy? · fot. pless.pl


Tym razem przyjrzyjmy się zachowaniom rowerzystów, którzy pomimo licznych ułatwień i powstających kolejnych kilometrów ścieżek często popełniają te same, kardynalne błędy. Jakie? Na przykład nie zachowują ostrożności, wjeżdżając na jezdnię, nie korzystają z dróg dla rowerów, pomimo ich obecności na drodze czy jeżdżą po chodnikach.

Rower, ścieżka rowerowa, rowerzysta , kolarz , Szukalski
Porozmawialiśmy m.in. z naczelnikiem WRD Krzysztofem Szukalskim · fot. pless.pl


W rozmowie z kom. Krzysztofem Szukalskim, naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pszczynie, zapytaliśmy także o mandaty - jakie i za co mogą otrzymać rowerzyści.

Rower, ścieżka rowerowa, rowerzysta , kolarz , Szukalski
Ścieżka rowerowa na ul. Katowickiej w Pszczynie · fot. pless.pl


Wielu mieszkańców i użytkowników jednośladów zwraca uwagę, że nowe ścieżki rowerowe są w poszczególnych odcinkach zaprojektowane nierozsądnie, co może budzić u rowerzystów rozterki - jak zachować się na rowerze będąc w danym punkcie?

Rower, ścieżka rowerowa, rowerzysta , kolarz , Szukalski
Ścieżka rowerowa na ul. Kościuszki w Pszczynie · fot. pless.pl


Popełniane błędy wiążą się jednak nie tylko z nieprawidłowym korzystaniem ze ścieżek i ich ewentualnymi mankamentami. Można je zaobserwować wszędzie tam, gdzie poruszają się rowerzyści.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook