pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Telewizja pszczyna.tv

  • 24 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 923

Jaki router do domku letniskowego?

Materiał partnera:

Dostęp do Internetu stał się tak powszechny i wykorzystujemy go w tak wielu aspektach życia, że trudno byłoby się bez niego obyć na wakacjach. Niektórzy użytkownicy są dodatkowo tak przyzwyczajeni do pewnego komfortu korzystania i specyficznych funkcji, że najchętniej zabraliby ze sobą na wakacje swój domowy router. Mamy dla takich osób dobrą wiadomość: jest to jak najbardziej wykonalne, gdyż niektóre routery LTE/5G, pomimo przenośności, nie odbiegają oferowaną paletą funkcji od swoich odpowiedników, przeznaczonych do pracy z łączami stacjonarnymi. Przedstawiamy router FRITZ!Box 6890 LTE firmy AVM, który świetnie sprawdzi się w roli sieciowego serca domku letniskowego.

Jaki router do domku letniskowego?


Podstawową funkcję routera internetowego, tj. udostępnienie jednego łącza wielu użytkownikom, potrafi już zrealizować praktycznie każdy współczesny telefon komórkowy. Jeśli jednak chcemy zorganizować na wakacjach sieć dla kilku lub kilkunastu użytkowników, potrzebujemy prawdziwego routera. FRITZ!Box 6890 LTE - router na kartę sim - charakteryzuje się dodatkowo niezwykle szeroką gamą funkcji i możliwości podłączenia do Internetu, gdyż oprócz wbudowanego modemu LTE kategorii 6 (FDD), pozwalającego uzyskać nawet 300 Mbit/s z sieci mobilnej, posiada także zintegrowany modem ADSL/VDSL oraz osobny, szybki port WAN, dzięki któremu może korzystać z wielu innych możliwości podłączenia do Internetu.

Ogromną zaletą prezentowanego urządzenia AVM jest zintegrowany, szybki (dwuzakresowy) i wydajny punkt dostępu Wi-Fi 5 (802.11ac), pozwalający na transfery rzędu 1733 Mbit/s w paśmie 5 GHz i 800 Mbit/s w 2,4 GHz.

FRITZ!Box 6890 LTE nie zmusza użytkowników na wakacjach do rezygnacji z ulubionych funkcji. Urządzenie, tak jak i inne routery Fritzbox, ma na przykład zintegrowaną centralkę telefoniczną VoIP, dzięki czemu na letnisku możemy mieć stacjonarny numer telefonu. Dzięki wbudowanej bazie DECT, możemy równocześnie korzystać nawet z 6 telefonów bezprzewodowych. Co więcej, ta sama technologia bezprzewodowa służy do realizacji nawet 10 funkcji inteligentnego domu Smart Home. Przy zastosowaniu specjalnych urządzeń możemy łatwo sterować oświetleniem naszego wakacyjnego lokum FRITZ!DECT 500, a także lokalnie i zdalnie włączać i wyłączać urządzenia elektryczne FRITZ!DECT 200 i FRITZ!DECT 210, kaloryfery CO FRITZ!DECT 301, itp.

Wbudowany port USB 3.0 pozwala podłączyć dysk przenośny, aby np. wspólnie oglądać świeżo zrobione zdjęcia i nakręcone filmy na ekranie TV (UPnP AV).

Wymagający użytkownicy z dala od domu docenią z pewnością wbudowany w router serwer VPN/IPSec - będąc na urlopie możemy połączyć się z siecią domową (LAN-to-LAN) i swobodnie korzystać z jej zasobów.

Facebook