pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Telewizja pszczyna.tv

  • 14 września 2022
  • wyświetleń: 1049

Instalacje fotowoltaiczne dla firm coraz popularniejsze

Materiał partnera:

Panele fotowoltaiczne coraz częściej można obserwować na dachach domów czy innego typu budynków. Możliwość korzystania z darmowej energii elektrycznej staje się powszechnym sposobem na wdzięczną inwestycję. Nie inaczej jest w przypadku firm, gdzie również coraz częściej wykorzystywana jest fotowoltaika. Pszczyna i inne polskie miasta widzą w tym rozwiązaniu oszczędności.

pexels.com


Panele fotowoltaiczne to jednak nie tylko pieniądze. Niezależność energetyczna jest równie atrakcyjnym zagadnieniem dla firm, które nierzadko w przypadku awarii są stratne na olbrzymie kwoty. W energię elektryczną można jednak zaopatrzyć się samemu, decydując się na fotowoltaikę. Wreszcie odnawialne źródła energii to rozwiązanie przyjazne środowisku, dlatego obecność instalacji fotowoltaicznych wpływa na mniejsze zużycie paliw kopalnianych, a więc również na czyste powietrze.

Instalacja fotowoltaiczna - dlaczego bije obecnie rekordy popularności?Montaż instalacji fotowoltaicznej to w ostatnich latach prawdziwy boom na rynku. Już nie tylko pojedyncze domy, ale na całych osiedlach odbywa się montaż paneli fotowoltaicznych. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Źródłem wszystkich jest postęp technologiczny, jaki dokonał się na przestrzeni ostatniej dekady w branży instalacji fotowoltaicznej. Panele słoneczne, jakie niektórzy mogą pamiętać z początków XXI wieku były protoplastami dzisiejszych paneli fotowoltaicznych. Wystarczy zacząć od tego, że średnia żywotność ówczesnych urządzeń montowanych na dachach z optymalną wydajnością wynosiła maksymalnie 15 lat. Dziś ten okres jest ponad dwukrotnie dłuższy. Montaż instalacji fotowoltaicznych w firmie czy gospodarstwie domowym to zazwyczaj inwestycja w przynajmniej 30 lat intensywnej pracy paneli fotowoltaicznych. Eksperci z zakresu fotowoltaiki podkreślają, że dzisiejsza inżynieria sprawia, że instalacje fotowoltaiczne są pod każdym względem bardziej wydajne, a także trwalsze niż gdybyśmy zdecydowali się na instalację fotowoltaiki 20 lat temu.

Gospodarcza globalizacja sprawia, że od podjęcia decyzji o inwestycji w fotowoltaikę do momentu montażu paneli na dachu mija zaledwie kilka tygodni. Większość elementów, które wiążą się z instalacją fotowoltaiczną produkowanych jest w Chinach. Dziś jednak nie jest ważne, czy mieszkamy w Pekinie czy miejscowości Pszczyna, ponieważ dostęp do systemów fotowoltaicznych jest taki sam.

Wreszcie inwestycje w mniejsze zużycie prądu z sieci energetycznej jest znacznie tańsza. Rynek fotowoltaiki rozprzestrzenił się na cały świat. Ogniwa są tańsze w produkcji, a duża konkurencja wpływa na niższe ceny. Dziś na panele może sobie pozwolić prawie każdy, a nie tylko wybrani z wystarczająco zasobnym portfelem. Zwłaszcza, że firma fotowoltaiczna może łatwo pomóc w uzyskaniu dofinansowania.

Panele fotowoltaiczne - jak uzyskać dofinansowanie?Zarówno dla osób fizycznych, jak i dla firm, możliwe są dofinansowania do inwestycji w zieloną energię. Unijne programy mają zasięg ogólnokrajowy, dlatego łatwiej o pieniądze, kiedy na dachu na pojawić się fotowoltaika. Tychy, czy inne śląskie miasta mogą być szczególnie zainteresowane takimi programami, ze względu na duże nasłonecznienie i korzyści, jakie niesie fotowoltaika. Pszczyna oraz inne śląskie miejscowości nie narzekają na brak słońca, co przekłada się na efektywną pracę paneli. Fotowoltaika dla firm to zatem dobra inwestycja, która szybko się zwraca, a z czasem dostarcza wyłącznie darmowy prąd do firmy, gwarantując jej niezależność energetyczną, a także status przedsiębiorstwa przyjaznego środowisku naturalnemu. W dobie ciągłych podwyżek kosztów energii, tego typu rozwiązania mogą być gwarancją stabilnych wydatków na prąd.

Facebook