pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Telewizja pszczyna.tv

  • 16 września 2022
  • wyświetleń: 704

Jak przedłużyć żywotność baterii w telefonie?

Materiał partnera:

Bateria to jeden z najważniejszych (o ile nie najważniejszy) podzespół, na którego parametry uwagę zwraca każdy kupujący. Nic w tym dziwnego. W końcu telefony z każdym rokiem są coraz intensywniej eksploatowane, a współczesny użytkowników nie należy do cierpliwych i nie wybacza błędów, a już najbardziej nie lubi być uwiązany do gniazdka z ładowarką. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, które pozwolą przedłużyć żywotność baterii w Twoim smartfonie.

Jak przedłużyć żywotność baterii w telefonie?


Bateria, wyświetlacz i jego przekątnaJeśli zależy Ci na tym, by Twój telefon nie wymagał ładowania po kilku godzinach pracy, już podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Jednym z nich jest oczywiście pojemność baterii. Obecnie standardem jest bateria 4000-5000 mAh, jednak w przystępnej cenie nabędziesz również model z baterią o pojemności 6000 mAh! Mowa tu między innymi o Samsung Galaxy M21 (https://gsmok.pl/wyswietlacze-oryginalne-samsung-m215-galaxy-m21-m2952-c107), który dodatkowo wyposażono w funkcję Fast Charging. Warto wiedzieć, że na wytrzymałość baterii wpływa również przekątna ekranu. To właśnie wyświetlacz jest największych pożeraczem energii, a im większa jest jego przekątna, tym szybciej rozładuje się urządzenie, chcąc doświetlić jego powierzchnię. Oczywiście nie tylko przekątna ekranu wpływa na zużycie energii, ale i zastosowana technologia. Warto wybrać smartfony, które zamiast standardowej matrycy IPS posiadają innowacyjny wyświetlacz Super AMOLED - zastosowano go między innymi w Galaxy A40 (https://gsmok.pl/wyswietlacze-oryginalne-samsung-a405-galaxy-a40-m2569-c107). Super AMOLED zużywa znacznie mniej energii, ponieważ precyzyjniej sterują podświetleniem pikseli, a gdy wyświetlają czarny kolor, zupełnie je wyłączają.

Jak ładować smartfon?Na żywotność baterii w ujęciu długofalowym ogromny wpływ ma sposób ładowania. Zastanawiasz się, co można zrobić źle w podłączaniu telefonu do źródła energii? Otóż każdy model posiada odgórnie ustaloną pulą cykli ładowania, a gdy się je wyczerpie, to bateria przestaje działać poprawnie, nagrzewa się podczas ładowania oraz szybciej się rozładowuje. Wówczas wymaga wymiany. Na szczęście wysokiej jakości podzespoły zamienne kupisz tutaj: https://gsmok.pl/. GSMOK to sprawdzony dostawca, który w niezbędne akcesoria i części zamienne zaopatruje zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Jak zatem ładować telefon, by oszczędzić dostępne cykle? Nie dopuszczaj do całkowitego rozładowywania się urządzenia, nie ładuj go do 100%, a już na pewno nie zostawiaj go podłączonego do gniazdka na całą noc. Dlaczego? Podczas takiego ładowania zmarnujesz wiele dostępnych cykli. Telefon w pełni naładowany będzie doładowywał się za każdy razem, gdy tylko poziom spadnie o 1% - a to wiąże się ze zużyciem cyklu ładowania. Najlepiej jest utrzymywać poziom naładowania na poziomie od 30 do 90%.

Facebook