pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 11 listopada 2022
  • 13 listopada 2022
  • wyświetleń: 3727

Sonda: jak obchodzimy Święto Niepodległości? I czy w ogóle?

W tej wideo-sondzie zapytaliśmy mieszkańców Pszczyny, jak świętują rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wielu potwierdziło, że 11 listopada wywiesza polską flagę, spędza czas z rodziną lub idzie do kościoła na mszę w intencji ojczyzny. Obchody te upływają nam raczej w atmosferze powagi, rzadziej silimy się na radosne świętowanie.

ReklamaWywieszenie flagi, uczestnictwo w mszy św. czy w symbolicznych uroczystościach patriotycznych, spacery i spędzanie czasu w gronie rodzinnym - tak nasi rozmówcy planują obchodzić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas realizacji sondażu na ten temat, niektórzy podkreślali, że święto to powinno upływać w radosnej atmosferze, więc tego dnia mają zamiar się bawić. Zdecydowanie przeważa jednak poważny stosunek do obchodów.

Święto Niepodległości
Jak pszczynianie obchodzą Narodowe Święto Niepodległości? · fot. pszczyna.tv


Część zagadniętych przez nas pszczynian odpowiadała, że to okazja do zadumy i przypomnienia sobie kontekstu historycznego wydarzeń sprzed ponad 100 lat. Inni podkreślali, że dawniej społeczeństwo chętniej uczestniczyło w pochodach i spotkaniach niepodległościowych, dziś inicjatywy tego typu są już mniej widoczne. Wśród naszych rozmówców nie brakowało i takich, którzy otwarcie przyznawali, że nie obchodzą Święta Niepodległości w żaden szczególny sposób.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook