Telewizja pszczyna.tv

  • 2 grudnia 2022
  • 3 maja 2023
  • wyświetleń: 42938

[WIDEO, FOTO] Parada i moc atrakcji na rynku. Za nami Motoserce!

Za nami dwunasta edycja Motoserca! Finał zbiórki krwi odbył się w sobotę, 29 kwietnia. Wydarzenie uatrakcyjniły koncerty - na rynku zagrali m.in. Farben Lehre! Organizatorem przedsięwzięcia była Pszczyńska Grupa Motocyklowa.Główną areną wydarzenia był pszczyński rynek. Tradycyjnie więc na starówce i uliczkach przylegających zaparkowane zostały setki przepięknych motocykli. Punktualnie o godzinie 13.00 miłośnicy jednośladów wyjechali na paradę motocyklową. Od godzin porannych trwała zbiórka krwi.

Powrót z parady motocyklowej MOTOSERCA Pszczyna 2023 - 29.04.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Wyjazd na paradę motocyklową MOTOSERCA Pszczyna 2023 - 29.04.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Drogocenny dar życia można było także oddawać w Oddziale Terenowym RCKiK w Pszczynie przy ul. Bednorza. Pierwsi dawcy przyjęci zostali we wtorek, 11 kwietnia. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

MOTOSERCE 2023 Pszczyna - 29.04.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


W sumie - w punkcie RCKiK i na rynku w Pszczynie - życiodajnym płynem podzieliło się 836 osób! Dzięki temu udało się zebrać blisko 376,2 l krwi! Pszczyńska zbiórka od kilku lat jest największą zbiórką krwi spośród wszystkich edycji "Motoserca" w kraju.

MOTOSERCE 2023 Pszczyna - koncerty zespołów Churtownia, The Heroes, Holyguns, Szantana - 29.04.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Tradycyjnie już zbiórce towarzyszyły koncerty. W tym roku na pszczyńskim rynku zagrali: Farben Lehre, Holyguns, Szantana, The Heroes oraz Churtownia.

MOTOSERCE 2023 Pszczyna - koncert gwiazdy zespołu Farben Lehre - 29.04.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


- Cieszę się, że możemy być współorganizatorami wydarzenia, do którego zaprosiła nas Pszczyńska Grupa Motocyklowa oraz klub Vulcaneria South. Jestem pod wrażeniem organizacji i efektów zbiórki. Szczytna idea. W dniu finałowym na pszczyńskim rynku stoją dwa specjalistyczne ambulanse. Dawców jest tak wielu, że nie wszyscy mogą oddać krew pomimo tego, że pobór trwa od rana do późnych godzin popołudniowych - mówił jeszcze przed wydarzeniem burmistrz Dariusz Skrobol.

ar, BM, mp / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook