Telewizja pszczyna.tv

  • 5 stycznia 2023
  • 16 stycznia 2023
  • wyświetleń: 8568

[WIDEO] Kluski zamiast frytek, czyli śląska kuchnia z food trucka

Nie tylko kluski, ale też śląski żurek, krupnioki, szałot, a nawet rolada będą w menu food trucka Śląskie Smaki. Pomysł wyszedł od Śląskiej Organizacji Turystycznej, a jedzenie przygotowywać i serwować będzie restauracja Zacisze z Brzeźc, jedna z nielicznych w naszej okolicy znajdująca się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki.Jak może smakować rolada z kluskami i modrą kapustą jedzona podczas plenerowej imprezy lub wakacyjnego wypadu w miasto? To dość niecodzienny sposób na tradycyjny śląski obiad, który zwykle je się w domu lub w restauracji, a do tego w niedzielę. Śląskie specjały serwowane z food trucka mają jednak potencjał, aby stać się atrakcyjnym street foodem, a smakoszom kuchni śląskiej dają możliwość nacieszenia się ulubionymi potrawami także podczas festiwali, jarmarków i innych imprez tego typu. Za pomocą śląskiej kuchni na kołach Śląska Organizacja Turystyczna planuje też promować nasze specjały poza regionem.

Przede wszystkim jednak food truck będzie obecny na najważniejszych wydarzeniach i imprezach na Śląsku. Z pewnością znajdziemy go na imprezach kulinarnych, ale także na festynach, koncertach plenerowych, festiwalach i podczas wydarzeń sportowych. Pomysł debiutował w grudniu, podczas kultowego jarmarku świątecznego na Nikiszowcu, kiedy to serwowano nie tylko żur czy roladę, ale też tradycyjne makówki.

Śląskie smaki
Rolada, kluski i modro kapusta w wersji street food · fot. pszczyna.tv


Wóz Śląskich Smaków nie powinien być trudny do namierzenia wśród innych food trucków podczas jakiegokolwiek wydarzenia - ma charakterystyczny, intensywnie pomarańczowy kolor, nawiązujący do Festiwalu Śląskie Smaki oraz marki Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki. Wyróżnia go także oferta, będąca de facto kwintesencją śląskiej kuchni, począwszy od przystawek, przez zupy, dania główne i desery. Ze śląskiego food trucka zjemy więc także karminadle z ciapkapustą, hekele, żymloka, kołocz czy kopę. Co ciekawe, te i inne śląskie maszkiety będzie przygotowywała restauracja Zacisze z Brzeźc, znana widzom Pszczyna.tv już z innych relacji i projektów medialnych.

W najnowszym materiale wideo, właściciel restauracji, Marek Ryguła, opowiada o projekcie śląskiej kuchni na kółkach i o tym, jak odnajduje się sprzedając tradycyjne potrawy w zdecydowanie bardziej nowoczesnej, ulicznej formie. Pomysłodawcy zapewniają, że tak podane dania nie tracą na walorach, wręcz przeciwnie - śląski food truck daje możliwość zjedzenia czegoś nie tylko szybko i smacznie, ale też zdrowo.

- Chcieliśmy wyjść z daniami regionalnymi poza restauracje Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki. Jako Regionalna Organizacja Turystyczna zajmująca się promocją turystyczną województwa śląskiego, uczestniczymy w imprezach promocyjnych po to, aby przyciągnąć turystów do naszego regionu. Taki Food Truck jest świetnym powodem, aby odwiedzać tego typu wydarzenia. - dodaje Agnieszka Sikorska, Dyrektor Biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

śląskie smaki food truck rynek
Food truck Śląskie Smaki będzie obecny na najważniejszych imprezach w regionie · fot. pszczyna.tv
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Restauracja Zacisze" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Restauracja Zacisze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Restauracja Zacisze" podaj

Facebook