pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 22 lutego 2023
  • 24 lutego 2023
  • wyświetleń: 4380

[WIDEO] Rozdawali odblaski - akcja "Świeć przykładem" w Pszczynie

W czwartek, 23 lutego policja zaprosiła na kolejną odsłonę akcji "Świeć Przykładem - Noś Odblaski". Jej celem jest promowanie bezpieczeństwa i uświadamianie zagrożeń, jakie mogą nas spotkać na drodze po zmroku. Każdy chętny będzie mógł otrzymać odblaskową opaskę na odzież. Spotkania połączone z profilaktyką odbyły się w trzech miejscowościach naszego powiatu: Pszczynie, Suszcu i Warszowicach. Zobaczcie wideorelację z pszczyńskiego rynku!

ReklamaKilkaset opasek odblaskowych rozdano na Rynku w Pszczynie oraz w miejscowościach Suszec i Warszowice. Wraz z rozgłośnią radiową Radia Express, w akcji udział wzięli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pszczyńska drogówka oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej z Pszczyny. Głównym celem działań było uświadomienie społeczeństwu, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Jednakże policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych zawsze, również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują np. w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

Akcja "Świeć przykładem" w Pszczynie - 23.02.2023 · fot. KPP Pszczyna


Wszelkie akcje profilaktyczne związane z bezpieczeństwem na drodze, mają na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa, kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, jak również budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych.

Piesi muszą również pamiętać, że idąc po poboczu lub po jezdni, obowiązani są iść lewą stroną drogi - to podstawowa zasada bezpieczeństwa na drodze!

ar, BM / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook