Telewizja pszczyna.tv

  • 24 marca 2023
  • 28 marca 2023
  • wyświetleń: 11757

[WIDEO] Robot w pszczyńskim lokalu - zastąpi kelnerów?

W pszczyńskiej restauracji Brovar 16, zlokalizowanej przy rynku, pojawił się robot gastronomiczny. W krótkim czasie zyskał rozgłos, bowiem interakcją z nim pochwalił się na Facebooku burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Zaczęto też spekulować na temat tego, czy urządzenie ma docelowo zastąpić kelnerów.BellaBot, czyli robot wykorzystywany w gastronomii, zagościł na kilka dni w Brovarze 16. Na razie jest testowany przez obsługę lokalu, która uczy się z nim współpracować. Początkiem przyszłego tygodnia robot zniknie z restauracji, ale niewykluczone, że już niedługo powróci do niej na stałe. Czy zajmie miejsce któregoś z pracowników?

Takie wątpliwości pojawiły się już w sieci. Właściciel Brovaru 16, Łukasz Kozioł, podkreśla jednak, że nie ma zamiaru nikogo zwalniać na rzecz robota, a Bella ma tylko pomagać obsługującym kelnerom, aby ci mieli więcej czasu na pobyt na sali restauracyjnej i zajęcie się klientami. Robot gastronomiczny jest tak zaprogramowany, aby zamówienie z baru lub kuchni mógł zawieźć do stolika oraz dostarczyć obsłudze naczynia z sali. Dzięki temu odciąża pracowników z części zadań.

robot, bellabot
Robokelner jest sympatyczny, potrafi się przywitać i podziękować · fot. pszczyna.tv


Jak na razie urządzenie wzbudza spore zainteresowanie klientów, zarówno dorosłych, jak i młodszych. To zapewne dlatego, że miauczy i przypomina kota. Robot wita się z klientami, dziękuje i jest zadowolony, gdy pogłaszcze się go po głowie. Ale z tym lepiej nie przesadzać - po dłuższym mizianiu Bella się irytuje. Widocznie woli jednak, gdy zanadto nie przeszkadza się jej w pracy.

Zapraszamy do obejrzenia naszego wideo z BellaBotem. Przy okazji wizyty W Brovarze 16 rozmawialiśmy nie tylko z szefem lokalu, ale też z pracownikami. Co oni sądzą o takim pomocniku?

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook