pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 6 kwietnia 2023
  • 8 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 2508

[WIDEO] Borówki, owies, ryż, wosk... sposoby na zdobienie pisanek!

Bernadetta Kędzior z Izby Regionalnej w Łące oraz pszczyńskiego skansenu pokazuje, jak efektownie ozdobić jajka do koszyczka i na wielkanocny stół!Wielkanoc to czas, kiedy wiele osób bierze udział w tradycyjnym ozdabianiu jajek. Jest to piękna i kreatywna tradycja, która ma długą historię i wiele różnych technik. Jednym z najpopularniejszych sposobów ozdabiania jajek na Wielkanoc jest farbowanie. Można farbować jaja na różne kolory, używając naturalnych składników lub gotowych farb. Można też pokryć jaja wzorami przy użyciu wosku lub nakładać na nie naklejki.

Inną popularną techniką jest rysowanie na jajkach. Można użyć farb akrylowych lub markerów do ozdabiania jajek. Są też osoby, które preferują bardziej tradycyjne metody ozdabiania jajek, takie jak wydrapywanie wzorów na ich powierzchni. Technika ta polega na usunięciu warstwy farby ze skorupki, aby odsłonić białą powierzchnię i stworzyć wzory.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook