Telewizja pszczyna.tv

  • 21 kwietnia 2023
  • 25 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 2633

[WIDEO] Jak ma się żuczek do butelki? Czyli o porzucaniu śmieci

Problem porzuconych śmieci ma nie tylko wymiar estetyczny. Jeśli śmiecimy w parku, w górach, na łące lub w lesie, pomyślmy o wpływie śmieci na życie zwierząt. Jak możemy nimi zaszkodzić żukom i ślimakom, co na to bażant? Jak odpady szkodzą drzewom? Na te tematy rozmawialiśmy z Michałem Makowskim, dyrektorem Pokazowej Zagrody Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim.Z uwagi na nadchodzący Dzień Ziemi, wybraliśmy się na Dziką Promenadę. Zdawać by się mogło, że nie znajdziemy tam zbyt wielu porzuconych śmieci, a jednak! Wokół nie brakowało zostawionych butelek plastikowych i szklanych, rozmaitych papierków, niedopałków po papierosach, jednorazowych kubków i sztućców, reklamówek, folii i puszek.

Pod jednym z dębów leżała nawet stara i pordzewiała szufladka popielnika z pieca! Kto ją tam zostawił? Do tego już nie dojdziemy, warto jednak zastanowić się, jak takie porzucone i nieposprzątane śmieci wpływają na otaczającą przyrodę. Wielu z nas może nie zdawać sobie sprawy, jak zalegająca w zaroślach butelka lub puszka czy też resztka jedzenia owinięta w folię mogą zaszkodzić życiu żuków, ślimaków czy lisów oraz ptactwa. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu i przypominamy o konieczności sprzątania po sobie!
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Facebook