pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 21 kwietnia 2023
  • 23 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 3586

[WIDEO, FOTO] Os. Piastów nieco czystsze - wspólna akcja sprzątania

127 osób wzięło udział w piątkowej akcji sprzątania świata na osiedlu Piastów w Pszczynie. Wśród uczestników byli uczniowie, nauczyciele oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1, podopieczni Domu Kulejących Aniołów wraz z opiekunami, a także burmistrz gminy Dariusz Skrobol, radna Monika Rąba oraz przewodniczący Zarządu Osiedla Piastów, a zarazem inicjator akcji - Kamil Widłok.Akcja sprzątania na osiedlu Piastów w Pszczynie - 21.04.2023 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Akcje ekologiczne, które odbywają się co roku na terenie gminy, dzięki współpracy szkół i organizacji społecznych mają na celu nie tylko sprzątanie, ale głównie uświadomienie, jak bardzo brudzimy wokół siebie.

Dziś na terenie gminy zbieramy ponad 20 tysięcy ton odpadów komunalnych. Oczywiście zgodnie z ustawą są one zbierane w po segregacji na plastik, papier, szkło, ale również w formie zmieszanej i popiołu. Oprócz tego ponad 100 ton wyciągamy z koszy na śmieci na terenie całej gminy, a około 15 ton odpadów jest zbieranych podczas takich akcji jak ta oraz akcji likwidacji dzikich wysypisk. Szczęśliwie liczba dzikich wysypisk maleje. I tu widzimy tendencje pozytywną. Natomiast wciąż dużo jest miejsc zanieczyszczonych punktowo przez mieszkańców albo osób korzystających z danego terenu, między innymi w okolicach parku, zbiorników wodnych. Tam niestety śmieci się pojawiają.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


Akcja sprzątania na osiedlu Piastów w Pszczynie - 21.04.2023 · fot. Kamil Widłok


W imieniu mieszkańców osiedla Piastów bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję sprzątania! W krótkim czasie zebraliśmy bardzo dużą ilość odpadów zostawioną przez ludzi. Dbajmy wspólnie o naszą zieleń i przestrzeń wokół nas. Pilnujmy porządku i siebie nawzajem, bo tylko od nas samych zależy, w jakich warunkach funkcjonujemy i spędzamy wolny czas. Zdecydowanie przyjemniej jest wyjść na spacer w miejsce, które jest czyste i zielone niż w miejsce, w którym panuje brud.

Niestety, jako społeczeństwo bardzo brudzimy, dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i stąd pomysł wyruszenia jedną dużą grupą w teren i zebrania odpadów, głównie wokół tzw. remizy, czyli lasu na naszym osiedlu w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły.

Kamil WidłokPrzewodniczący Zarządu osiedla Piastów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook