Telewizja pszczyna.tv

  • 23 kwietnia 2023
  • 3 maja 2023
  • wyświetleń: 10706

[WIDEO, FOTO] 156 gitarzystów biło Gitarowy Rekord Świata!

Po raz kolejny Pszczyna, jak wiele innych miejscowości w kraju i na świecie, połączyła się z Wrocławiem - głównym organizatorem Gitarowego Rekordu Świata. W poniedziałek 1 maja na łące przed zamkiem zagraliśmy wspólnie utwór "Hey Joe" Jimiego Hendrixa! Pszczyński rekord ponownie został pobity! Zobaczcie wideo i fotorelację!Impreza odbyła się w samo południe. Oprócz klasyku Hendrixa, uczestnicy mieli okazję pograć trochę więcej - wykonali wspólnie nieśmiertelne kawałki: "Naiwne pytania", "Kiedy byłem małym chłopcem", "Wehikuł czasu".

Gitarowy Rekord Świata w Pszczynie - 01.05.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Wydarzenie od trzech lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W 2022 roku utwór Jimiego Hendrixa wybrzmiał z pudeł 149 gitar, a rok wcześniej zagrało 120 gitarzystów. W tym roku rekord ponownie został pobity - zagrało 156 gitarzystów - małych i dużych!

Imprezę otworzyły dyrektor Ogniska Muzycznego w Pszczynie Joanna Wiktorko oraz zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka. Maskotką wydarzenia był jamnik Roch, który także został zaopatrzony w gitarę!

Przypominamy także wideorelacje z minionych edycji:


ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook