Telewizja pszczyna.tv

  • 25 kwietnia 2023
  • 28 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 16657

[WIDEO, ZDJĘCIA] Mieszkańcy otrzymali za darmo krzewy!

W środę, 26 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi, mieszkańcy nieodpłatnie otrzymali krzewy rododendronów, azalii, magnolii oraz hortensji. Rośliny z trzech przyczep rozeszły się w 20 minut!To już tradycja. Każdego roku z okazji Dnia Ziemi w Pszczynie rozdawane są mieszkańcom sadzonki krzewów, między innymi: azalie, rododendrony, hortensje oraz magnolie. Zainteresowanie zawsze jest olbrzymie. W tym roku burmistrz Dariusz Skrobol wspólnie z Miejskim Zakładem Zieleni i przewodniczącym osiedla Piastów Kamilem Widłokiem rozdał 1000 roślin!

Każdego roku i przy każdej okazji staramy się zachęcić mieszkańców, by na swoich posesjach mieli jak najwięcej zieleni. Miejska przestrzeń to nie tylko parki, ulice, ciągi piesze. To także wszystko to, co znajduje się wokół, co czyni, że przyjemniej jest spacerować, jeździć na rowerze w danej okolicy czy mieszkać w danym sąsiedztwie. Zieleń dodaje nie tylko uroku, ale także ma wpływ na jakość życia, nastrój. Pełni funkcje ekologiczne, na przykład akumulując ciepło, uczestnicząc w obiegu wody. Dlatego zachęcam do nasadzeń i dziękuję mieszkańcom, którzy wzięli udział w naszej akcji.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


Akcja rozdawania krzewów w Pszczynie - 26.04.2023 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Jak dodaje, rocznie gmina sadzi ponad 1000 roślin drzew i krzewów. Miejski Zakład Zieleni prowadzi zielone inwestycje w tych miejscach, gdzie jest to tylko możliwe. Takie działania często są konsultowane z samymi mieszkańcami, zarządami osiedli oraz Pszczyńską Spółdzielnią Mieszkaniową.

ar, BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook