Telewizja pszczyna.tv

  • 5 maja 2023
  • 12 września 2023
  • wyświetleń: 31301

[WIDEO, FOTO] Za nami 20. edycja Żubrowiska! Gwiazdą wieczoru Nocny Kochanek!

Za nami wyjątkowy wieczór! W sobotę 9 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące odbyła się 20. edycja Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko". Jubileuszowy koncert zagrało 14 zespołów z ziemi pszczyńskiej. Gwiazdą wieczoru był Nocny Kochanek! Na imprezie bawiło się prawie 3 tysiące osób! Zobaczcie wideorelację i fotorelację!

20 Jubileuszowe "ŻUBROWISKO" - Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych - koncert gwiazdy wieczoru, zespołu "Nocny Kochanek" - 09.09.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


W sobotę, 9 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące równo o godz. 19.00 rozpoczął się Koncert Jubileuszowy "20 lat Żubrowiska" w wykonaniu zespołów ziemi pszczyńskiej. Na żubrowiskowej scenie wystąpiło kilka pokoleń pszczyńskich muzyków - grupy TainT, Synesthesia, Eiskeller, sPolish Radio, sskjegg, Koziguar, Churtownia, Shelter, Serso, Freestyle Friday, Loża Masorza, Insekt, Koszau, Hard Rockets.Na koniec jubileuszowego koncertu na jednej scenie zaśpiewali wokaliści wszystkich 14 zespołów:Gwiazdą wieczoru był zespół Nocny Kochanek.

Organizatorzy zaprosili ponadto na wielki, jubileuszowy tort, którym poczęstowali pierwszych 1000 osób.

Loading...


Podczas Żubrowiska promocję miała płyta "20 lat Żubrowiska", która doskonale oddaje klimat dwóch dekad Przeglądu. 14 pszczyńskich kapel prezentuje na krążku niezwykle ciekawy i zróżnicowany stylistycznie materiał - od muzyki elektronicznej przez rock do ostrego metalu. Płytę można było kupić na wejściu na teren imprezy za 20 zł.

20 Jubileuszowe "ŻUBROWISKO" - Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych - 09.09.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Oprócz muzyki na żubrowiskową publiczność czekała smakowita strefa gastronomiczna. Były m.in. potrawy z grilla, frytki, pajdy chleba ze smalcem i pork chopsy - kotlety schabowe z kością oraz szeroka gama napojów.

20 Jubileuszowe "ŻUBROWISKO" - Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych - koncert jubileuszowy pszczyńskich zespołów muzycznych - 09.09.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Historia rockowej imprezy sięga 2004 roku, kiedy młodzieżowe zespoły z powiatu pszczyńskiego otrzymały możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerszej publiczności. Przegląd rozwijał się z każdym rokiem, przyciągając kolejne kapele i fanów ostrych brzmień, stając się uznanym festiwalem muzycznym w tej części Śląska.

W ciągu dwóch dekad na żubrowiskowej scenie zaprezentowało się ponad 200 amatorskich zespołów - najpierw z powiatu pszczyńskiego, z biegiem lat także ze Śląska i całej Polski. Najlepsze z nich zagrały na jednej scenie z największymi gwiazdami polskiego rocka i metalu: m.in. z Organkiem, Nocnym Kochankiem, Comą, Sztywnym Palem Azji, Lao Che, Luxtorpedą, Strachami na Lachy, Łydką Grubasa, Cyrkiem Deriglassof czy Hunterem.Starosta pszczyńska podkreśla, że zarówno koncert jubileuszowy, jak i cała 20-letnia historia "Żubrowiska" pokazują bogactwo muzyczne ziemi pszczyńskiej.

Tym koncertem wracamy do korzeni, chcemy przypomnieć, jak Żubrowisko zaczęło się w 2004 r., kiedy na scenie prezentowały się wyłącznie pszczyńskie zespoły, które wreszcie dostały możliwość, żeby zagrać dla szerszej publiczności. Podczas koncertu zaprezentujemy wspomnieniowe filmy, w tym rozmowy z osobami, które stworzyły przegląd, m.in. z panem Piotrem Piłotem, ówczesnym pracownikiem Referatu Promocji w starostwie, który gościnnie wystąpił z jednym z zespołów podczas pierwszej edycji.

Barbara BandołaStarosta pszczyński


Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Pszczynie, MORiS.

Patronat medialny: portal pless.pl

ar, BM / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook