Telewizja pszczyna.tv

  • 1 lipca 2023
  • 5 lipca 2023
  • wyświetleń: 8000

SONDA: Niedzielne tłumy turystów w Pszczynie - zachęcają czy zniechęcają?

Pszczyńska starówka i okolice nieraz bywają całkowicie opustoszałe, głównie poza sezonem turystycznym. Z kolei wiosną i latem w weekendy robi się tu naprawdę tłoczno. Jedni postrzegają to jako zaletę i korzyść dla miasta, inni widzą też niedogodności. W jedną ze słonecznych, czerwcowych niedziel wybraliśmy się do ścisłego centrum zapytać turystów i mieszkańców, co na ten temat sądzą.Centrum Pszczyny wydaje się często zupełnie puste, innym razem jest tu niezwykle tłoczno. Turyści tłumnie zjeżdżają do nas zwłaszcza w ciepłe, słoneczne niedziele, w szczególności gdy w mieście odbywają się imprezy i atrakcyjne wydarzenia. Gdy mniej się dzieje, ale pogoda dopisuje, na starówce również mamy zatrzęsienie. Jak dowiedzieliśmy się od naszych rozmówców, niekiedy Pszczyna jest tak oblegana, że wielu stałych bywalców i odwiedzających celowo omija duże wydarzenia i woli przyjechać do nas, gdy jest spokojniej.

Podczas naszego sondażu wiele osób podkreślało, że w weekend najlepiej przyjechać do Pszczyny rano, wtedy jest większa szansa na bezproblemowe znalezienie miejsca do zaparkowania, w mniej korzystnym czasie może to zająć nawet 15-30 minut. Wzmożony ruch jest odczuwalny nie tylko na parkingach, ale też w parku (przede wszystkim na głównej alei), gdzie tłumnie poruszają się spacerowicze i rowerzyści. Jak zauważają nasi rozmówcy, niektórym brakuje jednak ostrożności i nie zważają na pozostałych, na przykład jadąc rowerem. Z drugiej strony, pojawiają się głosy, że wszyscy powinni się cieszyć z tak dużego zainteresowania atrakcjami Pszczyny - dzięki temu miasto zarabia i nie ma nudy.

A co Wy sądzicie o tłocznych niedzielach w Pszczynie? Tłumy raczej Was zniechęcają czy może tłok i harmider sprawiają, że chce się przebywać na starówce i w parku? Zapraszamy do obejrzenia naszej wideo-sondy i komentowania.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook