Telewizja pszczyna.tv

  • 12 lipca 2023
  • 6 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 66623

[ZDJĘCIA, WIDEO] Wielkie kolarskie święto w Pszczynie! 80. Tour de Pologne na ulicach gminy

W środę, 2 sierpnia z Pszczyny wystartował etap największego wyścigu kolarskiego w naszym kraju - Tour de Pologne! Trasa poprowadziła kolarzy m.in. przez Łąkę, Wisłę Wielką i Wisłę Małą. Zobaczcie naszą relację!Start 80. Tour de Pologne w Pszczynie - skrót - 02.08.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Tour de Pologne - ostry start w Łące - 2.08.2023 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Start V etapu Tour de Pologne Pszczyna - Bielsko-Biała 2.08.2023 · fot. KR / pless.pl


Wisła Wielka wita 80. Tour de Pologne
Wisła Wielka wita 80. Tour de Pologne · fot. pszczyna.tv


Tour de Pologne - przygotowania do startu w Pszczynie - 2.08.2023 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Zapis relacji na żywo: start 5. etapu Tour de Pologne z PszczynyLoading...


Zapis relacji na żywo: prezentacja drużynLoading...


Epicentrum wydarzeń znalazło się na pszczyńskim rynku. Tutaj pojawiły się atrakcje i tutaj zawodnicy rozpoczęli ściganie, które tego dnia zakończy się na mecie w Bielsku-Białej. Kolarzy mogliśmy podziwiać nie tylko w samej Pszczynie, albowiem trasa wiodła przez sołectwa naszej gminy. Sportowców zobaczyliśmy tego dnia także w Łące, Wiśle Wielkiej i Wiśle Małej.

To wielka duma, że etap Tour de Pologne wystartował z Pszczyny. Dziękuję ekipie Czesława Langa za wybór naszego miasta i doskonałą organizację imprezy. Cieszymy się, że nasza gmina gościła dziś kolarską czołówkę. Być gospodarzem takiego wyścigu to wielkie wyróżnienie.

Dziękuję również Miejskiemu Ośrodkowi Rekreacji i Sportu w Pszczynie, pracownikom i wszystkim wolontariuszom, za przygotowania na trasie, w tym na rynku i na starówce. Możemy wszyscy czuć wielką satysfakcję. Pszczyna zaprezentowała się wspaniale!

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


Zaproszenia do kibicowaniaO szczegółach dotyczących trasy mówił Przemysław Niemiec - były, utytułowany kolarz szosowy, odpowiedzialny za zabezpieczenie trasy TdP, który na co dzień mieszka w naszym regionie - w Pisarzowicach.

- Etap z Pszczyny do Bielska-Białej poprowadziliśmy przez najpiękniejsze tereny w okolicy. Kolarze pojadą z Pszczyny do Strumienia, przez Chybie do Skoczowa, potem Ustroń - tu przy uzdrowisku do zgarnięcia jest premia lotna, następnie podjazd pod Równicę i zjazd Jaszowcem, a dalej mamy Wisłę. W Wiśle jesteśmy dwa razy - pierwszy raz podjazd pod zameczek i zjazd do Istebnej, podjazd pod Kubalonkę i Ochodzitą, zjeżdżamy do Milówki i w Milówce nawrót przez Kamesznicę na Ochodzitą - w Kamesznicy podjazd prawie 20-procentowy, z Ochodzity zjeżdżamy do Istebnej, znów pod Kubalonkę i zjeżdżamy do Wisły. Udajemy się na Salmopol - wjeżdżamy na Biały Krzyż, zjeżdżamy przez Szczyrk do Buczkowic i przez Wilkowice dojeżdżamy Bielska-Białej - relacjonował Przemysław Niemiec.

Po 199 kilometrach najlepszy na mecie w Bielsku-Białej okazał się Marijn van den Berg z teamu EF Education First.

Tour de Pologne - dekoracja zwycięzców - 02.08.2023 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Matej Mohorič z Team Bahrain - Victorious, który dzisiaj na mecie był drugi. Trzeci był lider UAE Team Emirates João Almeida.

Tour de Pologne - finisz V etapu z Pszczyny do Bielska Białej - 02.08.2023 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Na mecie, a także wzdłuż trasy nie zabrakło setek kibiców! Bielszczanie witali kolarzy już na ulicy Żywieckiej, nie zabrakło ich również w znanych miejscach Bielska-Białej - m.in. pod Zamkiem Sułkowskich.

Tour de Pologne z Pszczyny do Bielska-Białej - 2.08.2023 · fot. sid / pless.pl


Tour de Pologne meta w Bielsku Białej - 02.08.2023 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


80 Tour de Pologne w Bielsku-Białej - przed metą - 02.08.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Przejazd kolarzy pod Zamkiem Sułkowskich w Bielsku-Białej:Tour de Pologne z Pszczyny do Bielska-Białej. Przejazd zawodników koło Zamku Sułkowskich - 2.08.2023 · fot. Filip Hyła / pless.pl

ar, BM, kr, mp / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook