Telewizja pszczyna.tv

  • 2 października 2023
  • 8 października 2023
  • wyświetleń: 3979

Czy pompa ciepła się sprawdza? Rodzaje pomp, działanie, korzyści

Pompa ciepła jest niewątpliwie nowoczesnym sposobem pozyskiwania energii cieplnej. Dlaczego warto rozważyć jej instalację? W Polsce pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem, choć wciąż wielu z nas z trudem przekonuje się do odejścia od tradycyjnych źródeł ogrzewania.Z czym wiąże się użytkowanie pompy ciepła? Jakimi kosztami obarczona jest inwestycja w to urządzenie? Czy jej obsługa jest skomplikowana? Czy instalacja pompy zawsze jest uzasadniona? Rozważając inwestycję w pompę ciepła, często zadajemy sobie te pytania. Być może obawy związane z decyzją o zakupie pompy przesłaniają nam potencjalne korzyści? Wraz ze Stowarzyszeniem "Nie Dokarmiaj Smoga" zrealizowaliśmy materiał dotyczący specyfiki działania oraz użytkowania pomp ciepła. Ekspert w tym zakresie, a także audytor energetyczny, Szymon Pronobis, tłumaczy zagadnienia, które powinny zainteresować każdego, kto rozważa u siebie instalację pompy ciepła.

Staraliśmy się odpowiedzieć na różne pytania, począwszy od tego, jak działa pompa ciepła i jakie rodzaje pomp możemy wyróżnić, a skończywszy na detalach związanych z użytkowaniem. Czy pompa ciepła jest głośna? Jakie są koszty związane z instalacją i użytkowaniem pompy w zależności od typu budynku? Jakie korzyści finansowe można odnieść? Jaką pompę wybrać w zależności od stopnia termomodernizacji czy wielkości domu? Przypominamy, że koszty inwestycji w zakup pompy ciepła będą niższe, jeśli sięgniemy po dofinansowanie na ten cel z programów takich jak Czyste Powietrze czy Moje Ciepło.

Nasz specjalista przedstawia na filmie specyfikę urządzenia na przykładzie dwóch rodzajów pomp ciepła - pompy monoblokowej oraz splitowej. Przy okazji opisu działania pompy splitowej zapytaliśmy samych użytkowników urządzenia o to, dlaczego zdecydowali się na instalację pompy ciepła, czy z jej obsługą wiążą się jakieś uciążliwości i jakie koszty ogrzewania domu obecnie ponoszą?

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, który powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem "Nie Dokarmiaj Smoga" w ramach projektu "Poprawa efektywności energetycznej sposobem na oszczędność energii" i kampanii "Najtańsza energia to ta, której nie zużyjemy".

Projekt zrealizowany w ramach programu "Nasze powietrze", finansowanego ze środków Clear Air Fund.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Facebook