Telewizja pszczyna.tv

  • 2 października 2023
  • 8 października 2023
  • wyświetleń: 16532

[WIDEO] Magnolie, rododendrony, azalie i hortensje za zużyte baterie!

We wtorek po południu w Pszczynie po raz kolejny odbyła się akcja przekazywania mieszkańcom gminy krzewów azalii, hortensji, magnolii i rododendronów. Podobnie jak poprzednie edycje, również ta cieszyła się olbrzymią popularnością. Po raz pierwszy równocześnie odbyła się zbiórka zużytych baterii.Akcja została zorganizowana przez Urząd Miejski w Pszczynie we współpracy z Miejskim Zakładem Zieleni w Pszczynie i Strażą Miejską. Tradycyjnie odbyła się ona na terenie parkingu przy ulicy Bielskiej. Pierwsi mieszkańcy pojawili się jeszcze przed godziną 16.00.

Po raz pierwszy do akcji włączyła się także firma Remondis, dzięki której odbyła się zbiórka zużytych baterii. Aby otrzymać krzew, należało wrzucić baterie do specjalnych pojemników. Ta inicjatywa spotkała się z bardzo dużym i pozytywnym odzewem.

- Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za tak liczny udział! Żeby nie być gołosłownym - wręczyliśmy blisko tysiąc roślin! Cieszymy się bardzo, że nieco zmieniona formuła akcji sprawiła, że nikt, kto tego dnia przyszedł na wskazane miejsce, nie opuścił go bez krzewu. Teraz już tylko nie możemy się doczekać aż zostaną posadzone - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Akcja rozdawania krzewów w Pszczynie - 3.10.2023 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Na miejscu wraz z burmistrzem kwiaty mieszkańcom wręczali zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka, radna Monika Rąba oraz Kamil Widłok - przewodniczący zarządu osiedla Piastów w Pszczynie.

- Zieleń to życie - podkreśla radna Monika Rąba. Jak dodaje, piękny jest świat, gdy zieleń jest wokół nas. - To dzięki otaczającej nas przyrodzie żyjemy i funkcjonujemy. Cieszę się że mieszkańcy tak licznie wzięli udział we wtorkowej akcji - dodaje.

Radnej wtóruje przewodniczący osiedla Piastów. - Akcja rozdawania krzewów od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Pszczyny. Nasza gmina się zmienia i z roku na rok staje się jeszcze bardziej zielona, co jest bardzo satysfakcjonujące oraz budujące. Cieszę się, że mieszkańcy angażują się w zazielenianie naszej gminy i także w ten sposób wspierają działania Urzędu Miejskiego w tym zakresie - mówi Kamil Widłok.

Wtorkowa akcja to tylko część wszystkich zielonych inicjatyw zaplanowanych przez gminę Pszczyna na jesień. W najbliższych tygodniach nowe nasadzenia pojawią się także w przestrzeni publicznej. Nowe kwiaty, krzewy i drzewa mieszkańcy zaobserwują miedzy innymi w sąsiedztwie placówek oświatowych.

Przypominamy także kwietniową akcję rozdawania krzewów:

ar, BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook