Telewizja pszczyna.tv

  • 21 listopada 2023
  • 19 grudnia 2023
  • wyświetleń: 46767

[WIDEO, FOTO] Magia świąt na rynku. Za nami Pszczyński Jarmark Świąteczny

Od 15 do 17 grudnia na rynku trwała 20. edycja Pszczyńskiego Jarmarku Świątecznego. Organizatorzy ponownie przygotowali dla gości wiele niespodzianek. Nie zabrakło też stałych elementów - koncertów, karuzeli i żywej szopki. Na rynek po rocznej przerwie powróciło także lodowisko oraz wspaniałe iluminacje. Różnorodne stoiska wprowadziły w świąteczny nastrój i zapewniły realizację prezentowych pomysłów.Piątek był pierwszym dniem jubileuszowej edycji Pszczyńskiego Jarmarku Świątecznego. Na inaugurację wydarzenia odbyła się premiera VII tomu Kronik Pszczyńskich, a także wspólne kolędowanie z Zespołem Regionalnym Pszczyna, Zespołem Integracyjno-Folklorystycznym Folkowianie oraz młodzieżą z pszczyńskich szkół. Ponadto wystąpili młodzieżowy chór "Per Spasso" oraz Basia Giewont, z koncertem "Na kolędową nutę".

Pszczyński Jarmark Świąteczny 2023 - 15.12.2023 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


W sobotę oprócz stoisk handlowych z regionalnymi wyrobami, rękodziełem oraz gastronomią, na osoby, które przybyły na rynek, czekało wiele występów. Koncerty przygotowali: dziecięcy zespół Jedynka - SP 1, młodzież z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej - zespoły "Amber Attic", "Rushed", "Krimzone" oraz wokaliści, młodzi wokaliści spod 13 - grupa pod kierunkiem Renaty Zborowskiej, "Wiolinki" z SP-2 w Pszczynie, a także Pszczyńska Orkiestra Ludowa. Zwieńczeniem wieczoru były występu zespołu "Pan Tu Nie Grał" z Tychów oraz Pszczyńskiej Orkiestry DIVERTO.

Pszczyński Jarmark Świąteczny 2023 - 16.12.2023 · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Ponadto w drugi dzień jarmarku przygotowano świąteczne rodzinne warsztaty artystyczne: "Kreatywne ozdoby choinkowe" prowadzone przez @NićOli rękodzieło, "Zdobienie pierniczków świątecznych" oraz "Drewniane bombki i nie tylko - stwórz własne dekoracje na choinkę". Ponadto odbyło się rozdanie nagród w konkursie "Przyleciały Anioły", występy na lodzie Klubu Sportowego "EDGE" Skating Academy Katowice, a dobry nastrój zapewnił Marek Szołtysek, opowiadając wigilijne godki.

Warto dodać, że podczas Pszczyńskiego Jarmarku Świątecznego można było zakupić cegiełki na koncerty "Kolędowanie z Gwiazdami", które odbędą się 7 stycznia. Gwiazdą wydarzenia będzie zespół Blue Cafe, który ma dla Was specjalną wiadomość - możecie zobaczyć ją poniżej. A więcej o "Kolędowaniu z Gwiazdami" piszemy tutaj.W niedzielę czekały na nas kolejne atrakcje. Nie mogło zabraknąć Zupy Wigilijnej, czyli poczęstunku dla mieszkańców i gości. Odbyły się także koncerty: zespołu "Słoneczny Gospel" z Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie oraz "Pokój z Aniołami" - był to koncert charytatywny dla Domu Kulejących Aniołów, podczas którego jako gość specjalny wystąpiła Monika Kuszyńska.

Pszczyński Jarmark Świąteczny 2023 - koncert charytatywny "Pokój z Aniołami" 17.12.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Pszczyński Jarmark Świąteczny 2023 - koncert charytatywny, gość specjalny Monika Kuszyńska - 17.12.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Nie zabrakło też warsztatów artystycznych: "Kreatywne ozdoby choinkowe" prowadzone przez @NićOli rękodzieło, "Zdobienie pierniczków świątecznych", "Styropianowe śnieżynki - brokatowe zdobienia i nie tylko".

Pełna fotorelacja z trzeciego dnia Pszczyńskiego Jarmarku Świątecznego już wkrótce na portalu pless.pl.

  • Organizator główny: Urząd Miejski w Pszczynie - Referat Promocji
  • Współorganizatorzy: Pszczyńskie Centrum Kultury, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, Miejski Zakład Zieleni.
  • Partner technologiczny: firma GRODA.

ar, BM, mp / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook