Telewizja pszczyna.tv

  • 24 listopada 2023
  • 26 listopada 2023
  • wyświetleń: 4260

Z mikrofonem po muzeach. Historia ziemi pszczyńskiej i Górnego Śląska w podcastach!

W piątek 24 listopada w Muzeum Regionalnym Goczałkowic-Zdroju odbyła się konferencja prasowa z udziałem młodych twórców podcastów. To uczniowie pszczyńskich szkół, którzy odwiedzili z mikrofonem lokalne muzea i izby regionalne. Dzięki nim możemy odwiedzić te miejsca wirtualnie i odkryć tajniki historii ziemi pszczyńskiej oraz Górnego Śląska. Zobaczcie wideorelację ze spotkania i posłuchajcie audycji!Zadaniem młodzieży było nagranie podcastów o Muzeum Prasy Śląskiej, kolekcji państwa Żyłów w Jankowicach, Kamojówce w Suszcu, Smolarni w Kobiórze, Muzeum Regionalnym w Goczałkowicach-Zdroju oraz Muzeum Militarnych Dziejów Śląska w Pszczynie.

Pierwszą część słuchowisk młodzi ludzie nagrywali w wybranych muzeach i izbach regionalnych, wszyscy uczniowie nagrali też drugą część dźwięków w profesjonalnym studiu nagraniowym. Następnie uczyli się montażu podcastów - jak się okazuje, było to dla nich największe wyzwanie!

Finałem projektu będą Dni Otwarte w muzeach i izbach regionalnych (27-28 października), podczas których zostaną zaprezentowane wybrane zbiory, będzie miała miejsce promocja podcastów.

Z mikrofonem po muzeach - konferencja prasowa w goczałkowickim muzeum - 24.11.2023 · fot. powiat


W spotkaniu promocyjnym wzięli udział przedstawiciele uczniów, którzy zaangażowali się w projekt:

  • Magdalena Szweda z III LO w Pszczynie, która przygotowała z koleżankami podcast o Muzeum Regionalnym Goczałkowic-Zdroju,
  • Bartosz Gromadka z I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie - który z grupą z LO przygotował podcast o Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie
  • Marcin Mazur z PZS nr 2 (popularny Rolniczok)- podcast o Muzeum Militarnych Dziejów Śląska,


a także Grzegorz Maćkowski kustosz Muzeum Regionalnego w Goczałkowicach-Zdroju, Agnieszka Chlebek-Rolska, nauczycielka historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Kinga Pławecka-Bratek - naczelnik Wydziału Promocji pszczyńskiego starostwa oraz starosta pszczyńska Barbara Bandoła.

Podcasty znajdziecie na YouTubie oraz w serwisie Spotify.

YouTubeMuzeum Prasy Śląskiej:Smolarnia w Kobiórze:Izba Regionalna Jankowice:Kamojówka:Muzeum Militarnych Dziejów Śląska:Muzeum Regionalne Goczałkowic:SpotifyMuzeum Prasy Śląskiej:Smolarnia w Kobiórze:Izba Regionalna w Jankowicach:Kamojówka w Suszcu:Muzeum Militarnych Dziejów Śląska w Pszczynie:Muzeum Regionalne Goczałkowic:

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook