Telewizja pszczyna.tv

  • 27 listopada 2023
  • 1 grudnia 2023
  • wyświetleń: 18896

Likwidacja przejazdu na ul. Hallera - jakie konsekwencje widzą mieszkańcy?

Przejazd kolejowy w ciągu ul. Hallera to jeden z kluczowych punktów komunikacyjnych w Pszczynie. Plany jego zamknięcia PKP przedstawiło już dawno temu i pomimo stanowczego sprzeciwu władz lokalnych, zamierza zlikwidować ruch samochodowy w tym miejscu. Konsekwencje tej decyzji będą bardzo obciążające dla całego miasta, a w szczególności dla mieszkańców Podstarzyńca, osiedla Piłsudskiego czy mieszkańców Jankowic.Codziennie pokonują go tysiące pojazdów. Przejazd w ciągu ulicy Hallera sprawia, że poruszanie się po Pszczynie i wyjazd z miasta są jako tako do zniesienia. Po jego zamknięciu, zaplanowanego w ramach modernizacji sieci kolejowej na linii Tychy-Goczałkowice, sytuacja komunikacyjna znacznie się utrudni. Doskonale zdają sobie z tego sprawę przede wszystkim mieszkańcy najbliższych osiedli. Podstarzyniec i jankowiczanie obawiają się, że zostaną odcięci od centrum Pszczyny, z kolei osiedle Piłsudskiego straci wyjazd na DK1. Pomimo wielu argumentów za pozostawieniem otwartego przejazdu w tym miejscu, PKP zadecydowało o likwidacji ruchu samochodowego. Spotkaliśmy się z mieszkańcami wspomnianych osiedli, aby zapytać o dostrzegane przez nich konsekwencje tej decyzji, obawy związane z inwestycją oraz pomysły na zminimalizowanie utrudnień, które nas czekają.

Według ostatnio przedstawionych przez wykonawców inwestycji planów tymczasowej organizacji ruchu na czas przebudowy linii kolejowej, przejazd w ciągu ul. Hallera miał zostać zamknięty 28 listopada. W tej chwili wiadomo natomiast, że nastąpi to z tygodniowym lub nawet dwutygodniowym opóźnieniem.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Modernizacja na szlaku PKP Kobiór - Pszczyna - Goczałkowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Modernizacja na szlaku PKP Kobiór - Pszczyna - Goczałkowice

Dzięki inwestycji wartej 960 milionów złotych, zmodernizowane zostaną perony na stacjach i przystankach kolejowych: Tychy Żwaków, Kobiór, Piasek i Goczałkowice. Powstanie wiadukt kolejowy w ciągu ul. Męczenników Oświęcimskich / Dworcowej w Pszczynie. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Modernizacja na szlaku PKP Kobiór - Pszczyna - Goczałkowice" podaj

Facebook