Telewizja pszczyna.tv

  • 14 lutego 2024
  • 18 lutego 2024
  • wyświetleń: 15754

Stało się! Mamy nową siedzibę Pszczyńskiego Centrum Kultury! Relacja wideo z otwarcia

13 lutego z pewnością otworzył się nowy rozdział w sferze naszego lokalnego życia kulturalnego. Nowy pckul to bowiem nie tylko inny, nowy obiekt, ale też inne niż dotychczas, bogatsze, większe możliwości rozwoju kulturalnego i artystycznego, przede wszystkim dla mieszkańców. Zobaczcie, co mówią na ten temat osoby najściślej związane z jego powstaniem - zapraszamy do obejrzenia naszego wideo z oficjalnego otwarcia.Od wczoraj, 13 lutego, można już oglądać nową siedzibę Pszczyńskiego Centrum Kultury, w której od razu ruszają też wydarzenia kulturalne. Uroczyste otwarcie odbyło się z udziałem licznych gości, wśród których był także marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, nazwany liderem tej inwestycji, przedstawił po krótce historię powstawania koncepcji tego nowoczesnego obiektu i wręczył Michałowi Czernkowi, dyrektorowi pckulu, symboliczny klucz. Wydarzenie uświetniły występy Hard Rockets i grupy Mażoretki Fresh.

W trakcie otwarcia mogliśmy posłuchać również Katarzyny Kozień-Korneckiej, architektki z KKM Kozień Architekci, która zaprojektowała budynek, a także Andrzeja Schmalenberga, dyrektora firmy Budimex oraz Wojciecha Całki, dyrektora zarządzającego ECM Group Polska S.A. O kinie opowiadał kierownik ds. kina i organizacji imprez, Radosław Staszewski.

Zobaczcie nasze wideo z otwarcia i oprowadzania po nowym obiekcie, który w szczególności od środka naprawdę robi dobre wrażenie!

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook