Telewizja pszczyna.tv

  • 22 marca 2024
  • 27 marca 2024
  • wyświetleń: 2954

[WIDEO] Śląskie bingo po raz pierwszy! Zamiast losowych liczb - byrna albo gizd

Pomysł wziął się z potrzeby, aby móc spotkać się we wspólnej przestrzeni i zwyczajnie pogodać. Podobne wydarzenia odbywały się już wcześniej w Mikołowie, teraz śląskie bingo przywędrowało do Pszczyny. Czy będzie wydarzeniem cyklicznym? Uczestnikom się podobało, więc organizatorzy planują kontynuację. Zobaczcie wideorelację z pierwszej odsłony wydarzenia!Na śląskie bingo, które odbyło się 21 marca w Domu Działkowca, przyszli ci, którzy lubią se pogodać i chcą ze ślonską godką obcować. Zamiast losowych liczb na blankietach uczestników znajdowały się śląskie słowa. Zabawa była do tego okraszona zagadkami. Spotkanie miało charakter otwarty, do gry mógł dołączyć każdy. Zrobiła to między innymi pani Jadwiga Szymik, czyli Ślązaczka Roku 2012, mieszkanka Ćwiklic. Zapytaliśmy panią Jadwigę, czy podobała jej się ta lokalna, oryginalna odsłona popularnej (głównie w Ameryce) gry w bingo i czy poleca wziąć udział w takim wydarzeniu.

Kilka słów o samym pomyśle i koncepcji śląskiej wersji bingo opowiedzieli nam organizatorzy - Piotr Łapa, znany z tego, że przaje ślonskiej godce oraz Sławomir Fudala, twórca pierwszej tego typu zabawy, która odbyła się w Mikołowie. Panowie występowali również w roli prowadzących, a Sławomir Fudala korzystał z opracowanej samodzielnie aplikacji do śląskiego bingo. Najlepsi w rozgrywce otrzymali nagrody ze śląskim akcentem. Organizatorzy podsumowali, że wszyscy obecni bawili się dobrze i mieli frajdę z zabawy śląskim słownictwem. Można spodziewać się, że wydarzenie nabierze cyklicznego charakteru.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook