Telewizja pszczyna.tv

  • 21 czerwca 2024
  • dzisiaj, 09:33
  • wyświetleń: 6822

[WIDEO] No i mamy wakacje! Przedstawiamy TOP 8 atrakcji dla dzieci w Pszczynie!

Wakacje się rozpoczęły, a Ty nie masz pomysłu na spędzenie czasu z dzieckiem? Przypominamy nasz subiektywny ranking TOP 8 atrakcji w Pszczynie i okolicy! Zapewnij sobie i swojemu dziecku rozrywkę, rekreację i odpoczynek na świeżym powietrzu!Miejsce 8. Ścieżka edukacyjno-przyrodniczaW pszczyńskim parku, w części zwanej "Zwierzyńcem" istnieje ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. Do wyboru są dwie pętle ścieżki "Dzika promenada": krótsza (zielona) o długości około 4 km "Tropem żubra" i dłuższa (czarna) o długości ponad 7 km "Cyranka". Na obu trasach ustawiono tablice informacyjne. Obie ścieżki poprowadzone zostały malowniczymi terenami leśnymi, wśród śródleśnych łąk z bujną szatą roślinną, a także brzegiem największego zbiornika wodnego w parku pszczyńskim - stawu Cyranki.

Trasy łączą w sobie wartości edukacyjne z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, pod koronami potężnych dębów, sosen oraz buków. Wstęp bezpłatny.

Ścieżka przyrodnicza w Parku Zwierzyniec - mapa tras
Ścieżka przyrodnicza w Parku Zwierzyniec - mapa tras


Miejsce 7. Skansen - Zagroda Wsi PszczyńskiejWarto odwiedzić Skansen - Zagrodę Wsi Pszczyńskiej zlokalizowaną we wschodniej części parku, gdzie zapoznamy się z najcenniejszymi zabytkami drewnianej architektury ludowej pochodzącymi z okolicznych wsi. W zabytkowych wnętrzach zebrano wiele autentycznych sprzętów, są wśród nich m.in. rolnicze i rzemieślnicze narzędzia codziennego użytku, "drabinioki", sanie towarowe, eleganckie bryczki, meble oraz ciekawe eksponaty sztuki ludowej.

Dzieciom z pewnością spodobają się zbiory pszczelarskie oraz pasieka. Nie lada atrakcją są też mieszkające na terenie Skansenu owieczki oraz rekonstrukcja młyna wodnego. Wstęp płatny.

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej
Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej · fot. UM Pszczyna


Miejsce 6. Wieża widokowa w Wiśle Małej15-metrowa wieża obserwacyjna w Wiśle Małej to nowa atrakcja turystyczna znajdująca się na terenie gminy Pszczyna. Wieża zlokalizowana jest bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 939 pomiędzy Wisłą Wielką a Strumieniem.

Platforma stanowi dogodne miejsce, aby obserwować ptaki zakładające gniazda na Ptasiej Beczce - wyspie wybudowanej na Jeziorze Goczałkowickim w 2020 r. Wstęp na wieżę jest darmowy.

Wieża widokowa w Wiśle Małej - 25.04.2023
Wieża widokowa w Wiśle Małej - 25.04.2023 · fot. pless.pl


Miejsce 5. Ogrody KapiasW Ogro­dach Kapias z myślą nie tylko o dzieci­ach, ale również o dorosłych utworzono zielony labirynt. W pobliżu zna­j­duje się "przys­tanek" dla najmłod­szych w postaci igloo. Met­alową kon­strukcję porasta bluszcz pospolity. Z kolei tarasy widokowe zna­j­dują się na usy­pa­nych wzniesieni­ach. Pod najwyższym punk­tem widokowym na tere­nie ogrodów bieg­nie tunel, w którym ustaw­iono kilka ławek (miejsce do odpoczynku w upalne dni).

Przed tarasem widokowym zbu­dowano natomiast plac zabaw dla dzieci. Na dzieci czekają duże piaskownice, zabawki na spręży­nach, "kom­bajn" z dra­binkami i zjeżdżal­ni­ami, bajkowe kras­noludki. Nieopodal znajdują się także plenerowe szachy. Wstęp do Ogrodów Kapias jest bezpłatny.

ogrody kapias, labirynt
Ogrody Kapias · fot. pless.pl


Miejsce 4. Park i Rynek w PszczynieMakieta starówki, ławeczka Daisy, fontanny i kurtyna wodna - to atrakcje zachęcające do przyjścia z dziećmi na pszczyński rynek. Dodatkowo w pobliżu można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z kolorowymi balonami, które zawisły nad ulicą Bankową. Będąc na pszczyńskim rynku trudno sobie odmówić lodów - kawiarnie i lodziarnie oferują lody gałkowe, włoskie, kręcone, a także desery lodowe, kawy mrożone czy bubble tea.

Kurtyna wodna na rynku w Pszczynie - 21.06.2024
Kurtyna wodna na rynku w Pszczynie - 21.06.2024 · fot. pless.pl

Rynek w Pszczynie z lotu ptaka - 11.05.2021
Rynek w Pszczynie z lotu ptaka · fot. pless.pl


Spacer po parku to nuda? Nie w Pszczynie! Poza pięknym widokiem na zamek i malowniczymi mostkami, nie lada atrakcją dla dzieci są kaczki. Na specjalnej tablicy można wyczytać, jaki pokarm można podawać zwierzętom. Jest też tzw. kaczkomat, czyli automat z karmą dla ptaków.

Gęsi kubańskie (garbonose) w pszczyńskim parku - 19.03.2024
Gęsi kubańskie (garbonose) w pszczyńskim parku · fot. UM Pszczyna


Ponadto wizytę w parku można urozmaicić pływając łódkami! Na wyspie z Herbaciarnią znajduje się wypożyczalnia łódek, z których można podziwiać przyrodę. Z kolei chętnych na przejażdżkę po parku może zabrać kolorowa ciuchcia! Wstęp do parku jest darmowy, za wypożyczenie łódki czy przejazd ciuchcią trzeba jednak zapłacić.

park,wiosna, ciuchcia
Ciuchcia kursująca po parku · fot. pless.pl


Miejsce 3. Pokazowa Zagroda ŻubrówPokazowa Zagroda Żubrów to miejsce, w którym można podziwiać żubry, zobaczyć jak spędzają czas oraz towarzyszyć im w czasie karmienia. System wybiegów oraz przeprowadzenie w ich pobliżu ścieżki, pozwalają zaobserwować także innych mieszkańców zagrody jak daniele, jelenie, sarny czy bażanty a przy odrobinie szczęścia lisa rudego. Atrakcją i swego rodzaju zaskoczeniem dla zwiedzających są wolno przechadzające się wśród turystów pawie oraz zamieszkujące zagrodę domowe króliki, kozy, owce oraz oślica.

Niewątpliwym atutem ośrodka jest przestronny pomost widokowy umożliwiający bezpośrednie podglądanie zwierząt. W tym roku otwarto bistro i sklepik z pamiątkami. Wstęp na teren obiektu jest płatny.

Pokazowa Zagroda Żubrów
Pokazowa Zagroda Żubrów · fot. Pokazowa Zagroda Żubrów


Miejsce 2. Park AktywnościW Parku Aktywności czeka mnóstwo niespodzianek! To przede wszystkim wodny plac zabaw, suchy plac zabaw, tyrolka, mała ścianka wspinaczkowa, rolkostrada, fontanna w postaci kuli ziemskiej i wiele innych! Opiekunowie mogą w tym czasie odetchnąć przy tężni solankowej.

Na miejscu można też kupić napoje oraz lody! Na terenie obiektu znajdują się toalety i prysznice. Wstęp jest bezpłatny!

park aktywności
Park Aktywności · fot. pszczyna.tv


Miejsce 1. OSW ŁąkaStrzeżone kąpielisko i plaża to idealny przepis na całodniowy wypad z dziećmi. Na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące czynna jest także wypożyczalnia sprzętu pływającego. Można wypożyczyć rower wodny, kajak czy też deskę SUP.

Dostępne jest również pole namiotowe oraz kompleks sanitariatów. Wejście na teren obiektu jest płatne.

OSW Łąka, Ośrodek Sportów Wodnych
Ośrodek Sportów Wodnych w Łące · fot. pless.pl
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Facebook