pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 20 sierpnia 2022
  • 6 września 2022
  • wyświetleń: 2742

Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Księcia Pszczyńskiego"

W sobotę, 3 września w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie od rana rozbrzmiewały dźwięki rogów myśliwskich - plessówek. Wszystko to w ramach Śląskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Księcia Pszczyńskiego".

XXV Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Księcia Pszczyńskiego" - 03.09.2022 · fot. Pokazowa Zagroda Żubrów


Plessówka powstała w 1870 roku we wrocławskiej pracowni rzemieślniczej Hirschberga, wg planów i zamysłu księcia pszczyńskiego Jana Henryka XI Hochberg von Pless. Muzyczne walory plessówki o nośnym brzmieniu w lasach oraz jej techniczne zalety, jak: niewielki ciężar i ergonomiczny kształt, zapewniły idei gry na niej, świetny rozkwit po dzień dzisiejszy.

Pszczyński muzyk i księgarz Rosner, usystematyzował, zaaranżował oraz spisał sygnały na zlecenie księcia, które następnie wydawane zostały drukiem w 1898 roku "Jagd-Signale und Fanfaren zusammengestellt und rhythmisch geordet von J. Rosner" w pszczyńskim wydawnictwie Augusta Krummera.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Facebook