Telewizja pszczyna.tv

• 13 października 2022
  • wyświetleń: 2226

[ZDJĘCIA] Mateusz i Kuba z medalami Mistrzostw Śląska U12

W sobotę, 8 października w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Śląska Dzieci U12 w lekkiej atletyce. Na starcie nie zabrakło oczywiście reprezentantów pszczyńskiej Iskry, którzy spisali się znakomicie, zdobywając 3 medale i bijąc rekordy życiowe!

Mateusz i Kuba z medalami Mistrzostw Śląska U12 - 08.10.2022 · fot. Iskra Pszczyna

Podwójnym złotym medalistą został Mateusz Kita, który bezapelacyjnie wygrał zarówno bieg na 60 m (8,46 s) oraz 300 m (45,16 s). Brązowy medal w skoku w dal (4,33 m) wywalczył Jakub Prządka, który z kolei w finałowym biegu na 60 m zajął 4 miejsce.

Bardzo dobrze spisała się także żeńska reprezentacja Iskry, w której najwyższą 6 lokatę w biegu na 300 m wywalczyła Iga Kaczorowska - 50,39 s- rekord życiowy. W biegu na 60 m rekordy życiowe uzyskały Rozalia Ryt i Lena Ryszka, które startowały także w biegu na 300 m. Na skoczni w dal walczyła Jennifer Zając i również Iga Kaczorowska, które zajęły odpowiednio 18 i 11 lokatę.

Dziewczęta debiutowały także w sztafecie 4x100 m, w której uplasowały się na 10 miejscu.