pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 31 grudnia 2020
  • 3 stycznia 2021
  • wyświetleń: 27268

Mama Maciusia Cieślika dziękuje Bohaterom

Po miesiącach ogromnego zaangażowania i wspólnego wysiłku osiągnięto cel - w miniony poniedziałek na koncie chorego na SMA Maciusia Cieślika znalazło się ponad 9,5 mln zł. To podstawa do dalszych działań - za niedługo chłopiec wyjeżdża do Lublina, gdzie będzie przechodził badania i czekał na podanie terapii genowej.

Niemożliwe stało się możliwe. Na początku zbiórki, gdy jeszcze niewielu słyszało o Maciusiu Cieśliku z Jankowic, zebranie tak niebotycznej kwoty wydawało się nieosiągalne. Jednak dzięki olbrzymiej waleczności mamy Maćka oraz niesamowitej determinacji ludzi o dobrych sercach, rodzinę stać na zakup ratującej życie terapii genowej. Ostatnie, brakujące kilkaset tysięcy złotych zebrano w ubiegły poniedziałek. Ewelina, mama Maćka, mogła tego dnia odetchnąć z ulgą. Niestety, tylko na chwilę - chłopiec w dalszym ciągu jest na ścisłej diecie, która pozwala mu utrzymać wymagane kryterium wagowe dla podania terapii. Jednocześnie ciągle przechodzi intensywną rehabilitację. Jego kontakty z innymi osobami zostały ograniczone do minimum. W tej chwili trzeba wyjątkowo uważać, by Maciuś się nie rozchorował, gdyż jakakolwiek infekcja może opóźnić rozpoczęcie procedury wdrożenia leku. A jak wiemy, czas jest w jego przypadku bardzo cenny.

W rozmowie z nami mama Maciusia przyznała, że nadal odczuwa ogromny stres i napięcie związane z tym, co przyniosą kolejne tygodnie. Ani na chwilę nie przestała działać, a wiele formalności i wyzwań jeszcze przed nią. Najwięcej przed małym Maćkiem. Wsparcie i słowa otuchy płynące od ludzi dodają jej jednak skrzydeł i determinacji. W zbiórkę pieniędzy i pomoc Maćkowi, pomimo trudnego dla wszystkich roku, zaangażowały się setki tysięcy osób. Lokalna społeczność nie szczędziła trudów, by poprzez akcje, licytacje, kiermasze, wydarzenia sportowe i kulturalne oraz inne inicjatywy umożliwić (nie)Małemu Wojownikowi zakup najdroższego leku świata. Teraz, gdy jest to możliwe, chłopiec rozpoczyna nowy rozdział w życiu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Maciuś Cieślik

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

Facebook