Telewizja pszczyna.tv

  • 2 września 2021
  • 8 września 2021
  • wyświetleń: 10899

[Kultowa Pszczyna] Witaj szkoło, czyli kto już był w "Papirusie"?

"Papirus" to jeden z najbardziej znanych sklepów w Pszczynie. W zeszyty, kredki czy wieczne pióra zaopatrzył już kilka pokoleń pszczynian. Nowy rok szkolny jest jednym z najważniejszych pretekstów do wizyty w tym miejscu. Ale lista artykułów biurowych, które można nabyć w "Papirusie" jest tak długa jak sam sklep. Pan Wojciech Ryguła wciąż marzy o jego poszerzeniu! Tymczasem my rozmarzmy się również i powspominajmy szkolne lata oraz nieodzownie związane z nimi wyprawki.W "Papirusie" gwarno i tłoczno jest nie tylko tuż przed każdym nowym rokiem szkolnym. To sklep, do którego można po prostu przyjść porozmawiać z panem Wojtkiem, kupić coś na prezent, uzupełnić swoje farby lub sprawić dziecku przyjemność nowym zestawem kredek, planszówką czy ciekawym gadżetem. Produktów znajdziemy tutaj mnóstwo, ponieważ właściciel dba o to, by klienci mieli wybór i nigdy nie wychodzili z pustymi rękami. Sam wybiera i uzupełnia asortyment, śledzi nowinki i pilnuje, by można było u niego kupić tylko to, co najlepsze. Wielu stałych bywalców odwiedza "Papirusa" nie tylko z przygotowaną wcześniej listą zakupów, ale wstępuje tu podczas spaceru po rynku, by urozmaicić sobie czas.

W "Papirusie" znajdziemy wszystkie potrzebne materiały szkolne oraz biurowe, akcesoria i produkty dla malarzy czy rysowników, wejdziemy w posiadanie piórnika, terminarza, kolorowego papieru, gier planszowych, wszystkich potrzebnych ołówków, materiałów dekoracyjnych, a nawet skserujemy notatki. Sklep pamięta jednak czasy, kiedy nie było jeszcze tak kolorowo, można było nabyć jedynie podstawowe rzeczy i nikt nawet nie śnił o tak wielkiej różnorodności wzorów, kształtów i rodzajów materiałów papierniczych. Pan Wojtek Ryguła zaczął pracę w "Papirusie" na początku lat. 90, kiedy właścicielem sklepu był już jego tata, ciepło i serdecznie wspominany przez wszystkich pan Jan Ryguła.

Do obejrzenia materiału i poznania historii sklepu zapraszamy w szczególności wszystkich tych, którzy pamiętają wizyty w "Papirusie" jeszcze z czasów, gdy sami chodzili do szkoły! W końcu to miejsce z ponad 70-letnią tradycją, które przez cały ten czas zachowało ciągłość w branży papierniczej i biurowej. W rękach rodziny Rygułów jest już od 32 lat i z pewnością są to dobre ręce.

Podczas nagrywania materiału pan Wojtek podkreślał, jak bardzo wdzięczny jest swoim klientom, którzy regularnie od lat robią u niego zakupy. Dziękuje także rodzicom za pomoc oraz żonie za wyrozumiałość, gdy po raz kolejny zostaje w sklepie po godzinach. Przeprasza każdego, kogo kiedykolwiek mógł urazić. Pan Wojtek zbiera także materiały i zdjęcia, dzięki którym kompletuje informacje na temat powstania i prosperowania sklepu jeszcze w czasach zanim przeszedł on w ręce rodziny Rygułów. Jeżeli ktokolwiek posiada takie fotografie lub chce podzielić się swoją historią związaną z "Papirusem" jest mile widziany w sklepie lub proszony o kontakt telefoniczny (601 835 789) czy też mailowy (wojciech.rygula@gmail.com).
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kultowa Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kultowa Pszczyna

"Kultowa Pszczyna" to cykl, w którym z kamerą odwiedzamy miejsca w naszym powiecie doskonale wszystkim znane, lubiane i mające za sobą długoletnią historię. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kultowa Pszczyna" podaj

Facebook