pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 23 grudnia 2021
  • 2 stycznia 2022
  • wyświetleń: 17812

Co słychać u Maciusia z SMA? To już rok od zakończenia zbiórki!

Rok temu żyliśmy nie tylko przygotowaniami do Świąt. W tym czasie dobiegała końca jedna z najbardziej jednoczących akcji, która wykraczała daleko poza lokalną społeczność - zbiórka pieniędzy na terapię genową dla Maciusia Cieślika z SMA. Dziś Maciek jest innym dzieckiem, choć niewątpliwie pozostał (Nie)Małym Wojownikiem. Jak zmieniło się jego życie przez ostatni rok? Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu z udziałem Maćka.

Niedawno spotkaliśmy się z Maciusiem i jego mamą Eweliną. Ostatni raz takie spotkanie miało miejsce niespełna rok temu, po tym jak 28 grudnia udało się zebrać zawrotną kwotę 9,5 mln złotych potrzebnych na terapię genową, czyli szansę na życie dla chorych z SMA. (Nie)Mały Wojownik przyjął lek w styczniu tego roku. Jak wspomina jego mama, pierwsze efekty działania były widoczne bardzo szybko. Obecnie Maciej ma już za sobą ogromne postępy. Uczęszcza też do przedszkola! Co prawda jego codzienność to nadal walka, ciągła rehabilitacja i nieustanne dążenie do normalności, ale już przed tegorocznymi Świętami zdążył upiec z mamą pierniki i stworzyć ozdoby na choinkę. 22 grudnia obchodził też czwarte urodziny.

Za możliwość zrealizowania materiału dziękujemy pani Ewie Witosz z Karczmy Wiejskiej w Jankowicach.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Maciuś Cieślik

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

Facebook