pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 1 lipca 2022
  • 4 lipca 2022
  • wyświetleń: 6068

[ZDJĘCIA] Kulejące Anioły zakończyły rok szkolny i terapeutyczny

100 podopiecznych Domu Kulejących Aniołów w Piasku po intensywnym roku nauki, zajęć terapeutycznych i rehabilitacji zakończyło rok szkolny. Uroczystość połączono ze Świętem Rodziny - wspólnie obchodzono Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca.

Kulejące Anioły zakończyły rok szkolny i terapeutyczny - 30.06.2022 · fot. PSONI Pszczyna


Ostatniego dnia czerwca podopieczni Domu Kulejących Aniołów zakończyli rok szkolny i terapeutyczny 2021/2022, nauczyciele i terapeuci wręczyli im świadectwa i dyplomy.

Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Piasku prowadzi dwie placówki - Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy oraz Świetlicę Terapeutyczną, gdzie na co dzień otacza wielospecjalistyczną pomocą dzieci, młodzież i osoby dorosłe ze sprzężoną niepełnosprawnością psychofizyczną.

Podsumowanie roku szkolnego połączono z Dniem Dziecka, Dniem Matki i Dniem Ojca, które w Domu Kulejących Aniołów w Piasku obchodzone jest jako Święto Rodziny. Podopieczni DOREW i Świetlicy Terapeutycznej wspólnie z terapeutami przygotowali wakacyjne przedstawienia dla swoich bliskich - rodziców i rodzeństwa. Wychowankom PSONI tego dnia towarzyszył też wicestarosta Damian Cieszewski. - Minął kolejny rok, to trudny, ale też owocny czas. W czerwcu udało nam się wyjechać do Rewala na turnus rehabilitacyjny, gdzie nasi podopieczni podczas dwutygodniowego pobytu brali udział w zabiegach leczniczych, zajęciach integracyjnych i rekreacyjnych na świeżym powietrzu - mówi Bogusława Bularz, kierownik Świetlicy Terapeutycznej w Pszczynie.

Z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego korzystają dzieci i młodzież w wieku od 3 do 25 lat. Obecnie do ośrodka uczęszcza 50 osób, w tym z terenu powiatu pszczyńskiego. Podopieczni mają zapewnione nauczanie na poziomie grup przedszkolnych i szkolnych, uczestniczą m.in. w zajęciach logopedycznych, psychologicznych, rehabilitacji ruchowej, hipoterapii i dogoterapii.

Ponad 50 wychowanków Świetlicy Terapeutycznej bierze udział w terapii zajęciowej prowadzonej w trzech pracowniach - gospodarstwa domowego, komputerowo-fotograficznej i arteterapii. Podopieczni korzystają też z opieki psychologa i uczestniczą w rehabilitacji, hipoterapii i dogoterapii.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dom Kulejących Aniołów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj

Facebook