Telewizja pszczyna.tv

  • 23 lipca 2022
  • 28 lipca 2022
  • wyświetleń: 9952

[WIDEO] Kultowa Pszczyna: Lodziarnia Pod Dębem

Wiemy nie od dziś, że w smakach i rodzajach lodów pszczynianie mogą przebierać. Lodziarni u nas nie brakuje, a większość z nich skoncentrowana jest przy rynku. Tymczasem tłumy od lat ściągają do pewnej lodziarni na uboczu, w poszukiwaniu starego dęba i lodów z automatu, które trafiają w tak różne gusta klientów, że bez wątpienia można je uznać za uniwersalne. A do tego ponadczasowe - lodziarnia Pod Dębem istnieje już od 1991 roku i jej popularność nie słabnie pomimo rosnącej lodowej konkurencji.Lodziarnia Pod Dębem miała już kilka epizodów na naszych łamach. Za każdym razem w komentarzach wybrzmiewały wtedy zachwyty nad lodami, które pani Jolanta Hałas serwuje w niedużym lokalu przy Kościuszki 26. Tam zadomowiła się przed kilku laty, ale wcześniej lodziarnia prosperowała bliżej dworca PKP, gdzie łączyła się z większą gastronomią.

Pod Dębem
Gastronomia Pod Dębem dawniej, w miejscu dzisiejszego parkingu centrum przesiadkowego

Lodziarnia Pod Dębem, ul. Kościuszki 26
Lodziarnia Pod Dębem dziś przy ul. Kościuszki 26 · fot. Ela / pless.pl


Całość przez wiele lat prowadzili pani Jola wraz z mężem. Od początku istnienia lokalu, kiedy był on jeszcze niewielkim pawilonikiem, lody cieszyły się tu ogromną popularnością. Zdawać by się mogło, że będą przyciągać jedynie podróżnych wysiadających z pociągów, ale w praktyce zjeżdżali się na nie mieszkańcy całej Pszczyny i okolic, dla których stacją docelową były właśnie lody kręcone z polewą i wafelkiem.

lodziarnia pod dębem
Lodziarnia pod dębem · fot. pless.pl


Wielu zatrzymywało się też na frytki, zapiekanki czy obiad, a gastronomia Pod Dębem obsługiwała nawet cateringi. Lokal z czasem jednak został spisany na rozbiórkę. Nadszedł moment remontów i budowy centrum przesiadkowego. Wielbiciele lodów spod wielkiego dęba nie wiedzieli czy będą jeszcze mogli podjechać na swój ulubiony deser.

Lodziarnia pod dębem
Kultowa Pszczyna: Lodziarnia pod dębem · fot. pless.pl

Lodziarnia pod dębem
Kultowa Pszczyna: Lodziarnia pod dębem · fot. pless.pl


Początkowo nie wiedziała też tego pani Jola, ale z pomocą kilku osób udało się jej w błyskawicznym tempie wybudować nowy lokal nieopodal starej lokalizacji. Nazwa oczywiście została, no i smak lodów też. W czym tkwi ich sekret? Zapraszamy do obejrzenia materiału z kultowej lodziarni!

Lodziarnia pod dębem
Kultowa Pszczyna: Lodziarnia pod dębem · fot. pless.pl

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kultowa Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kultowa Pszczyna

"Kultowa Pszczyna" to cykl, w którym z kamerą odwiedzamy miejsca w naszym powiecie doskonale wszystkim znane, lubiane i mające za sobą długoletnią historię. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kultowa Pszczyna" podaj

Facebook