pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 28 lipca 2022
  • 1 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1290

Fundacja Omnibus zorganizowała pomoc dla uchodźców ukraińskich

Oprócz pomocy w finansowaniu leczenia i rehabilitacji podopiecznych - dzieci i dorosłych z powiatu pszczyńskiego, Stowarzyszenie Omnibus włączyło się w organizację wsparcia dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Zatrudniono psychologów, a dzięki pomocy finansowej z zagranicy, zapewniono także zakwaterowanie i artykuły niezbędne do codziennego funkcjonowania.

ukraina, ukraińcy, ukrainą uchodźcy
Fundacja Omnibus zorganizowała pomoc dla uchodźców ukraińskich · fot. UG Pawłowice


Fundacja zatrudniła dwóch ukraińskich psychologów, którzy na bieżąco będą udzielać wsparcia ukraińskim dzieciom, nauczycielom i szkołom w powiecie pszczyńskim (diagnozy, terapie indywidualne i grupowe, interwencje kryzysowych itp.). Po pomoc (nieodpłatną) można zwracać się bezpośrednio do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie, która sprawuje nadzór nad realizacją tych zadań. Koszt tego wsparcia, jaki poniosło stowarzyszenie, to 15.903,36 zł.

Omnibus uruchamia również telefon zaufania dla osób dorosłych i młodzieży ukraińskiej. Organizacja jest na etapie ustalania czasu pracy i grafików ukraińskich psychologów. Pod numerem telefonu każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła nieodpłatnie otrzymać wsparcie psychologiczne.

Ponadto rodziny z Ukrainy otrzymały wsparcie dzięki pozyskanym środkom finansowym z zagranicy. Mają zapewnione i opłacone zakwaterowanie. Rodzinom zostały przekazane kołdry, koce, pościel, żywność, środki czystości, obuwie, artykuły szkolne dla dzieci, laptopy, tablety, myszki, słuchawki przeznaczone do celów edukacyjnych, a także biurko do nauki. Kwota, którą przeznaczono na ten cel to 176.944,62 zł.

Organizacja charytatywna zakupiła też dwa bojlery na ciepłą wodę dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Ukrainie, w którym przebywają osoby starsze. Ze względu na działania wojenne osoby te zostały przeniesione do zaadoptowanego na szybko budynku. Koszt to 1 456 zł.

Szczegóły na stronie Stowarzyszenia Omnibus: omnibus.pless.pl/pl/aktualnosci/pomoc-udzielona-przez-stowarzeszenie-omnibus-od-poczatku-2022-roku

ar / pless.pl

źródło: Fundacja Omnibus

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Facebook