pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 13 sierpnia 2022
  • 15 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3192

Jak się mają pszczyńskie żubry w Hiszpanii?

Pokazowa Zagroda Żubrów relacjonuje, co słychać u dwóch byków - Platyna i Plenera III z Pszczyny, które przemierzają andaluzyjskie wzgórza.

Pszczyńskie żubry w Hiszpanii - 08.2022 · fot. Yvonne Kemp, Fernando Moran


Zdjęcia przesłali Yvonne Kemp oraz Fernando Moran z European Bison Conservation Center in Spain (EBCC).

Przypomnijmy: Plener III oraz Platyn do Parku Narodowego Sierra de Andujar, który stanowi część rozległego pasma górskiego Sierra Morena w Hiszpanii, trafiły na początku listopada 2020 roku.

Region, w którym mieszkają żubry, szczyci się mianem jednego z lepiej zachowanych obszarów śródziemnomorskich lasów oraz zarośli w Andaluzji. Znaleźć tam można charakterystyczne dla środkowej i południowej części Półwyspu Iberyjskiego "dehesa" - krajobrazy z dębem ostrolistnym i korkowym, sosną pinią, chruściną, mirtami, dzikimi oliwkami i licznymi krzewinkami ziół.

Platyn i Plener III w Hiszpanii
Platyn i Plener III w Hiszpanii · fot. Yvonne Kemp, Fernando Moran


Pośród skalistych wzgórz przepływa rzeka Yeguas, która wraz z mniejszymi strumieniami stwarza interesujące miejsca zarówno dla samych zwierząt (wydra, czapla purpurowa), jak i dostarcza świetnych kryjówek do ich obserwacji. A jest co obserwować: z drapieżników wilki, rysie cętkowane, gnieżdżące się na skalistych szczytach orły cesarskie i złociste oraz przednie, sępy czarne no i oczywiście nowych, niekwestionowanych władców tego rejonu - żubry.

ar / pless.pl

źródło: Pokazowa Zagroda Żubrów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Facebook