pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 29 września 2022
  • wyświetleń: 1509

Czujniki smogu i tablice LED na 3 pszczyńskich szkołach

Na trzech pszczyńskich szkołach pojawiły się w ostatnim czasie czujniki smogu i tablice LED. Niedługo taki zestaw zostanie zamontowany również na Szkole Podstawowej nr 1. Jak to działa?

Czujnik smogu i tablica LED na Szkole Podstawowej nr 6 w Pszczynie
Czujnik smogu i tablica LED na Szkole Podstawowej nr 6 w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Czujniki smogu i tablice LED pojawiły się na budynku Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie (szkoła zarządzana przez powiat pszczyński) oraz na dwóch pszczyńskich szkołach zarządzanych przez gminę Pszczyna: Szkole Podstawowej nr 6 oraz III Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 1. Na Szkole Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich montaż zestawu będzie miał miejsce po uzgodnieniu spraw technicznych związanych z ochroną konserwatorską.

Tablice informują o aktualnej jakości powietrza, podaje wartość stężenia pyłu PM 2,5. Dane zbierane przez miernik pozwolą społeczności szkolnej na bieżąco monitorować jakość powietrza i adekwatnie planować aktywności na zewnątrz. Najważniejszym celem projektu jest edukacja dzieci i młodzieży, rodziców oraz dostarczenie narzędzi dydaktycznych dla nauczycieli w obszarze ochrony czystości.

Miernik smogu oraz tablica led, która wyświetla jakość powietrza na szkole specjalnej w Pszczynie - 09.2022 · fot. powiat


Urządzenia pomiarowe otrzymały placówki, które zakwalifikowały się do finału akcji "1200 czujników smogu" w ramach projektu "ESA dla OSE". Szkoły dostały także pakiet materiałów edukacyjnych na temat smogu.

- Bardzo cieszymy się z wyróżnienia. W najbliższym czasie otrzymamy pakiet materiałów interaktywnych o smogu. Za pośrednictwem platformy e-learningowej eduESA będziemy mieli m.in. dostęp do kursów i e-lekcji, a także szkoleń, z których skorzystają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele - informuje Danuta Kuś, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6.

Czujnik smogu i tablica LED na Szkole Podstawowej nr 6 w Pszczynie
Czujnik smogu i tablica LED na Szkole Podstawowej nr 6 w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Edukacyjna Sieć Antysmogowa to projekt NASK łączący edukację ekologiczną i edukację cyfrową.

- Dzięki realizacji i udziałom w podobnych projektach młodzież ma możliwość korzystania z materiałów i platform dostosowanych do odbiorcy. Cieszę się, że wśród 1200 placówek z całego kraju znalazły się szkoły z gminy Pszczyna - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl

źródło: Powiat, UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

Facebook