Telewizja pszczyna.tv

  • 30 września 2022
  • 11 października 2022
  • wyświetleń: 14940

W najbliższym sezonie zimowym nie będzie lodowiska na rynku

W najbliższym sezonie zimowym w Pszczynie nie będzie lodowiska na rynku. Jak argumentuje pszczyński Urząd Miejski, decyzja wynika zarówno z potrzeby oszczędności energii, jak i - wynikającą z braku surowców - obawą przed zwiększoną liczbą dni smogowych.

Lodowisko na Rynku - 03.12.2021
Lodowisko na Rynku w dzień otwarcia w 2021 roku · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


- Wiem, że wielu osobom będzie trudno pogodzić się z tą decyzją, ale również dla mnie nie była ona łatwa. Niestety sytuacja na rynku energii jest niestabilna. Te okoliczności wymagają, by zmniejszyć zużycie prądu i szukać oszczędności - wyjaśnia burmistrz Dariusz Skrobol.

Jak dodaje burmistrz, to jedna z przyczyn decyzji. - Druga przyczyna to troska o zdrowie mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży, która najczęściej korzystała ze ślizgawki. W związku z brakiem surowców przed sezonem grzewczym mamy prawo mieć obawy, że po wielu latach, gdy krok po kroku jakość powietrza w naszej gminie się poprawiała, kolejne miesiące przyniosą więcej dni smogowych - tłumaczy.

Decyzja będzie obowiązywać w sezonie 2022/2023. Jeżeli sytuacja się ustabilizuje, w kolejnych latach lodowisko plenerowe powróci do Pszczyny.

mp / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Lodowisko" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Lodowisko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Lodowisko" podaj

Facebook