pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 4 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1387

Nowe atrakcje w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie

Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zakupiono interaktywne tablice zewnętrzne dla Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie.

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Tajemnice Pszczyńskiej Puszczy” w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie - 02.12.2022 · fot. Michał Makowski


Portretują one szeroką gamę miejscowych przedstawicieli świata flory i fauny. Ścieżkę uzupełniono o łamigłówkę, dzięki której poszerzymy swoją wiedzę na temat tropów zwierząt. Dodatkowym aspektem rozszerzenia ścieżki o kolejne przystanki jest możność wykorzystania metody Montessori. Pozwala ona w sposób kompleksowy, zarówno dzieciom, jak i młodzieży, zdobywać wiedzę przyrodniczą, jednocześnie czerpiąc przyjemność z przebywania na świeżym powietrzu w otoczeniu starodrzewu parkowego i zwierząt.

Dla wielu mieszkańców Śląska i turystów odwiedzających nasz region, Pszczyna kojarzy się przede wszystkim z zabytkowym założeniem parkowym i jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w kraju - zamkiem książąt pszczyńskich.

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Tajemnice Pszczyńskiej Puszczy” w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie - 02.12.2022
Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna "Tajemnice Pszczyńskiej Puszczy" w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie - 02.12.2022 · fot. Michał Makowski


Jednak echem po świetności historycznej ziemi pszczyńskiej z połowy XIX i początku XX wieku pozostają niezmiennie lasy. Są one częścią pierwotnej Puszczy Pszczyńskiej, wchodzącej w skład nizinno - wyżynnego kompleksu Puszczy Śląskiej, która obejmowała blisko 400 tys. hektarów. Ten swoisty, leśny charakter regionu pszczyńskiego wraz z jego najcenniejszym naturalnym skarbem, jakim są żubry, prezentowany jest w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim.

Głównym celem zagrody jest hodowla żubrów linii pszczyńskiej oraz ekspozycja gatunków, które można spotkać w Lasach Pszczyńskich. Zagroda odgrywa również ważną rolę edukacyjną. Istniejąca tutaj od 2017 roku ścieżka przyrodniczo - edukacyjna "Tajemnice Pszczyńskiej Puszczy" została właśnie wzbogacona o kolejne tablice dydaktyczne.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie" podaj

Facebook