pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 11 stycznia 2023
  • 15 stycznia 2023
  • wyświetleń: 5238

Budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury zbliża się do półmetka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury zbliża się do półmetka. Warto przy tej okazji przypomnieć kilka podstawowych informacji o obiekcie.

Reklama

Budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury zbliża się do półmetku
Budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury zbliża się do półmetka · fot. UM Pszczyna


Jego łączna kubatura wynosi 23580 m3, a powierzchnia użytkowa kształtuje się na poziomie blisko 2550 m2. Całkowita długość elewacji frontowej wynosi 48,5m, a wysokość obiektu to 12,5m. Sercem nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury będzie sala widowiskowa przeznaczona dla 496 widzów, którzy będą mogli uczestniczyć w imprezach z poziomu sceny lub balkonów widowiskowych.

Tuż obok Sali widowiskowej została zlokalizowana mniejsza sala kinowa przewidziana głównie dla projekcji filmowych. Pomieści ona 142 widzów w 9 rzędach.

Na parterze znajdują się również dwie sale warsztatowe, które będą miały możliwość przedzielenia ich przesuwnymi ścianami działowymi. Jedną z niewątpliwych atrakcji zlokalizowanych na parterze będzie piec do wypiekania ceramiki, który pozwoli na poszerzenie oferty dla okolicznych mieszkańców. Na pierwszym piętrze znajdzie się sala baletowa, zaś na drugim piętrze sala prób oraz kolejna sala warsztatowa.Czas wspomnieć o postępach prac na budowie. Początkiem miesiąca zniknął z horyzontu żuraw wieżowy, który służył budowlańcom już od wiosny. W głównej Sali widowiskowej wykonano podest na wysokości, z którego montowane są kanały wentylacyjne, elementy instalacji sanitarnej i elektrycznej oraz podkonstrukcja stalowo-drewniana umożliwiająca wykonanie sufitu akustycznego. W grudniu zakończono montaż przeszklenia elewacji północnej oraz instalacji kanalizacji deszczowej, która pozwoliła na odprowadzenie z budynku wody roztopowej. Przeprowadzono również rozbiórkę ostatnich szalunków oraz rozpoczęto pracę instalacyjne w węźle cieplnym.

Oddanie konstrukcji nośnej obiektu umożliwia prowadzenie wielu równoległych prac, które budują szeroki horyzont na 2023 rok. Grudniowa kapryśna aura dała się we znaki wszystkim, także pracownikom na budowie nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury. Budowlańcy z optymizmem patrzą jednak na prognozy, które wskazują, że pogoda będzie dla nich łaskawa. W styczniu planowana jest kontynuacja dalszych prac wewnątrz obiektu. W tym miesiącu powinny pojawić się kolejne przeszklenia i izolacja termiczna poddasza.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PCKul - nowa siedziba

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych gminy Pszczyna w ostatnich latach. Nowa siedziba PCKulu warta około 40 milionów złotych ma być gotowa w 2023 roku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj

Facebook