Telewizja pszczyna.tv

  • 9 sierpnia 2023
  • 20 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 6502

20 lat "Żubrowiska", czyli jak to się zaczęło i co się zmieniło?

W tym roku "Żubrowisko" zagra po raz dwudziesty, ponownie na swoim stałym już miejscu, którym od kilku ładnych lat jest przestrzeń Ośrodka Sportów Wodnych w Łące. Podczas nadchodzącej edycji czeka nas wiele wspomnień i retrospekcji. Już po raz drugi przed żubrowiskową publicznością zagra Nocny Kochanek, a wcześniej posłuchamy kilkunastu pszczyńskich kapel w jubileuszowym wydaniu.Rok 2004 - to właśnie wtedy wszystko się zaczęło. Pierwsze "Żubrowisko", wówczas organizowane jako Przegląd Amatorskich Zespołów Młodzieżowych, było inicjatywą, która miała dać przestrzeń i okazję młodym muzykom do wyjścia z garażu i zaprezentowania się przed szerszą publicznością. Kolejne lata mijały, a impreza zataczała coraz większe kręgi i po trochu zmieniała swoją formułę. Dziś pszczyńskie "Żubrowisko" jest wydarzeniem masowym, które przyciąga zarówno szeroką publiczność, jak i najbardziej cenionych rodzimych muzyków rockowych, heavymetalowych i nie tylko. Ponieważ we wrześniu odbędzie się jego jubileuszowa, 20. edycja, organizatorzy przygotowali dla uczestników coś specjalnego. Po raz kolejny na scenie pojawi się Nocny Kochanek - zespół, który już raz ściągnął tłumy na OSW w Łące. Przed nim odbędzie się zaś dwugodzinny koncert pszczyńskich kapel, które zagrają Jubileuszowy Koncert "20 lat Żubrowiska".

Krótka zdjęciowa historia "Żubrowiska" · fot. powiat


Bilety na to wydarzenie, zaplanowane na 9 września, dostępne są pod adresem internetowym Pszczyńskiego Centrum Kultury w cenie 50 zł, ale można je kupić ze zniżką, jeśli posiadamy Kartę Mieszkańca Moja Pszczyna. Dzieci do 10. roku życia wchodzą za darmo. Możliwość zakupu wejściówki będzie również w dniu finału na terenie OSW. Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji Żubrowiska znajdziecie w naszym artykule: Nocny Kochanek gwiazdą 20. jubileuszowej edycji "Żubrowiska"!

My tymczasem zapraszamy na film wspomnieniowy, w którym o wszystkie interesujące fakty na temat "Żubrowiska" wypytaliśmy Kingę Pławecką-Bratek. Obecna naczelnik Wydziału Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej czuwa nad organizacją imprezy prawie od samego początku jej istnienia. Kilka ciekawostek o genezie "Żubrowiska" zdradził nam też jego pomysłodawca - burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook