
Telewizja pszczyna.tv
- 30 sierpnia 2025
- 2 września 2025
- wyświetleń: 4794
Zbiory minikiwi rozpoczęte! Owoce prosto z plantacji kupimy w Pielgrzymowicach
Od kilku lat kibicujemy Kamilowi z Pielgrzymowic, który stworzył jedyną na Śląsku plantację minikiwi. Z roku na rok zbiory tego owocu są coraz obfitsze. W ubiegłym sezonie Kamil wraz z rodziną zebrał około tonę plonów i już wie, że tegoroczne będą większe. W tej chwili można zakupić minikiwi prosto z pielgrzymowickiej plantacji! Przy okazji zapraszamy do obejrzenia naszego wideo, w którym przybliżamy szczegóły uprawy aktinidii.

Minikiwi, czyli aktinidia, to alternatywa dla klasycznego kiwi, które doskonale znamy. Jak sama nazwa wskazuje, jest przede wszystkim mniejsze, ale na tym różnice się nie kończą. Miniaturowe kiwi je się ze skórką, ponieważ jest ona bardzo delikatna i pozbawiona charakterystycznych szorstkich włosków. Owoc jest też słodszy od swojego pełnowymiarowego odpowiednika. Warunek to zjeść minikiwi we właściwym momencie - nie powinno się tego robić zaraz po zakupie. Najlepiej odłożyć owoce na kilka dni i poczekać aż dojrzeją w domowych warunkach. Wówczas staną się miękkie i dużo słodsze.
O tajnikach upraw aktinidii, zbiorze miniaturowych kiwi i tym niespotykanym pomyśle na biznes opowiadamy w zeszłorocznym reportażu prosto z plantacji Kamila Tilla:
Minikiwi z Pielgrzymowic możemy kupić bezpośrednio na plantacji, po wcześniejszym skontaktowaniu się z Kamilem Tillem. Zbiory właśnie się rozpoczęły i potrwają około miesiąc. Owoce kupimy już zapakowane, w pojemnikach półkilogramowych (cena to 15 zł) lub kilogramowych (w kwocie 25 zł). Odmiany towarowe, przeznaczone do sprzedaży, to na pielgrzymowickiej plantacji przeważnie aktinidia 'weiki' oraz 'genewa'. Owoce mają bardzo dużo wartości odżywczych, dostarczają 300 mg witaminy C (w 100 g) oraz sporą dawkę luteiny.
Jak dotrzeć?
Adres:
Pielgrzymowice, 43-253
ul. Zebrzydowicka 60
Pielgrzymowice, 43-253
ul. Zebrzydowicka 60
Wcześniejszy kontakt:
Kamil Till
790-828-997
lub poprzez messenger
Kamil Till
790-828-997
lub poprzez messenger
Zobacz także

Góra Sera, czyli pasja, krowy i mleko. Zobaczcie jak działa gospodarstwo z Góry

Materiał partneraITF M15 w Kuala Lumpur - drugi tytuł w karierze reprezentanta BKT Advantage

Materiał partneraITF W100 w Les Franqueses del Valles - finał Klimovicovej

Gorący tematWiktoria Kania w 2 lata stworzyła unikatową pracownię w Pszczynie. Uczy malarstwa dzieci i młodzież

Materiał partneraWTA 125 w Montreux - pierwszy tytuł w sezonie Mai Chwalińskiej w grze pojedynczej

Materiał partnera24.08.2025 US OPEN - wystąpiły aż trzy reprezentantki BKT Advantage!
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

