pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 10 sierpnia 2021
  • 15 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 15513

O co chodzi w Polskim Ładzie? Zapytaliśmy przechodniów

Rząd zapowiada, że od początku przyszłego roku będzie obowiązywał Polski Ład. To program, który może znacząco wpłynąć na kształt m.in. prawa podatkowego, ale wprowadziłby też wiele zmian w innych obszarach społeczno-gospodarczych. Rządzący intensywnie promują swój nowy projekt, tymczasem okazuje się, że wśród zapytanych przez nas osób znajomość tematyki jest znikoma.

Od kilku miesięcy rząd promuje ideę Polskiego Ładu, projektu który ma w założeniu polepszyć status materialny Polaków i umożliwić rozwój gospodarczy kraju po kryzysie związanym z pandemią. Może się wydawać, że na tak szeroko dyskutowany temat większość z nas ma w pewnym stopniu wyrobione zdanie.

Tymczasem większość zapytanych przez nas osób nie wiedziała, czym jest Polski Ład, a nawet nie słyszała o tym programie. Wielu przechodniów bez zażenowania stwierdziło, że nie interesuje się polityką lub od pewnego czasu ma jej dosyć, postanowiło więc nie śledzić aktualnych wydarzeń sceny politycznej. Dla innych założenia Polskiego Ładu wydają się nie do końca jasne lub niekorzystne dla poszczególnych grup społecznych.

Pojawiły się zarówno głosy, że nowy program to jedynie próba odwrócenia uwagi od poważniejszych spraw i machlojek rządowych, jak i takie, w których wybrzmiewa pewność, że scenariusz zmian proponowanych przez rząd PiS może mieć wyłącznie dobre następstwa.

ab, Ela / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook