Telewizja pszczyna.tv

  • 6 lutego 2023
  • 8 lutego 2023
  • wyświetleń: 31022

[WIDEO] Kolejne próby włamania. Ostrzegamy przed złodziejami!

Od kilku tygodni na naszym portalu ostrzegamy mieszkańców przed podejrzanymi osobami, które obserwują posesje i dokonują włamań. W nocy z soboty na niedzielę złodziej ponownie zaatakował. Tym razem obserwował dom w Ćwiklicach, a także podjął próbę dostania się do domu w Jankowicach. Otrzymaliśmy nagrania z kamer monitoringu. Apelujemy o czujność!

Najpierw złodziej pojawił się w Ćwiklicach. Po godzinie 2 w nocy wszedł na teren posesji i zaglądał przez okna do wnętrza domu, a także próbował się do niego dostać. Ostatecznie jednak odszedł z pustymi rękami. Warto dodać, że właściciele byli w tym czasie w domu.

- Jak widać złodzieje nadal sobie spacerują wokół naszych domów. Nagranie jest z nocy z soboty na niedzielę (04.02/05.02) ok. godz 2:15. Przez 15 min chodził wokół naszego domu. Pooglądał i popróbował, co miał popróbować i poszedł. Totalnie bez skrupułów. Mamy reflektory na czujkę, cały czas się na niego oświecały i dalej działał - relacjonuje mieszkaniec Ćwiklic i dodaje, że już kilka tygodni temu zauważył, że różne osoby obserwują jego posesję.Kolejne nagrania otrzymaliśmy od właściciela domu w Jankowicach. Tam kamera zarejestrowała podejrzanego o godzinie 3:28 w niedzielę, 5 lutego. Mężczyzna wysiadł z samochodu marki BMW w wersji kombi, a następnie wszedł na teren posesji, gdzie próbował dostać się do domu. Pierwsza próba okazała się nieudana, mężczyzna oddalił się. Na miejsce wrócił po ok. 15 minutach. Tym razem otworzył drzwi i wszedł do domu. Złodzieja spłoszył jednak alarm. W momencie włamania właściciele byli poza domem.Mieszkańcy Ćwiklic i Jankowic zgłosili sprawę na policję. Przekazali funkcjonariuszom również nagrania z monitoringu.

Przypominamy:Na przełomie stycznia i lutego policja odnotowała dwa włamania na terenie Pszczyny. Opisujemy je w artykule: Złodziej wyłamał okno i wszedł do domu na osiedlu Daszyńskiego.

Z kolei w materiale "Podejrzane osoby obserwują posesje - apel o czujność" informowaliśmy o obawach mieszkańców dotyczących bezpieczeństwa ich posesji.

Publikowaliśmy również informację dotyczącą działań podejmowanych przez policję w związku z włamaniami odnotowanymi na terenie naszego powiatu: "Włamywacze w powiecie pszczyńskim. Trwa policyjne śledztwo".

Zachęcamy też do zapoznania się z policyjnymi radami, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Włamania w powiecie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Włamania w powiecie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Włamania w powiecie" podaj

Facebook