pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 19 stycznia 2021
  • 20 stycznia 2021
  • wyświetleń: 28505

Wielki dzień dla Maciusia Cieślika - we wtorek przyjął terapię genową

Nadszedł wielki dzień dla Maciusia Cieślika, mamy Eweliny i wszystkich, którzy poznali jego historię i postanowili wesprzeć w drodze ku zdrowiu. Maciuś przyjął we wtorek najdroższy lek świata - terapię genową.

Loading...


Bez przesady można stwierdzić, że tą historią żyła cała Polska. Niezliczone materiały w telewizjach, artykuły w prasie, newsy w Internecie i akcje w serwisach społecznościowych oraz kiermasze, wydarzenia sportowe i kulturalne w lokalnych środowiskach przyniosły efekt i pomogły zazielenić pasek zbiórki na koncie Maciusia Cieślika. Dzięki otwartym sercom wspaniałych ludzi udało się zebrać 9,5 mln zł na najdroższy lek świata. We wtorek, 19 stycznia Maciuś go przyjął.

Loading...


Od momentu zdiagnozowania SMA, Maciuś przeszedł bardzo wiele. Choroba odebrała mu możliwość poruszania się, chłopiec nie mógł jeść i samodzielnie oddychać. Wiele razy był reanimowany. Sytuację dodatkowo utrudniała padaczka. Jego codzienność to ciągłe leczenie i ciężka, bolesna rehabilitacja. Dzięki niej i podawanym w tej chwili lekom, Maciuś poczynił już pewne postępy, jednak w dalszym ciągu nie jest w stanie normalnie funkcjonować, potrzebuje nieustannej asysty.

Co więcej, chłopiec nie ruszy dalej - bez terapii genowej nie istnieje możliwość dalszej, kluczowej dla jego życia poprawy. Jak mówi Ewelina Czernecka, mama Maćka, jej syn nie ma jak na razie szansy cieszyć się życiem i poznawać świata, tak jak inne dzieci w jego wieku. Może się to zmienić tylko po podaniu leku Zolgensma, który od 2020 roku dostępny jest w Polsce. Terapia genowa może dosłownie postawić Maćka na nogi.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Maciuś Cieślik

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

Facebook